НАЈЛЕПШИ ГОЛ У КАРИЈЕРИ: Марадона је једини противник коме је аплаудирала цела Маракана и то због ове мајсторије (ВИДЕО)

ДИЈЕГО Армандо Марадона је 20. 10. 1982. играо на београдској Маракани против Црвене звезде.

НАЈЛЕПШИ ГОЛ У КАРИЈЕРИ: Марадона је једини противник коме је аплаудирала цела Маракана и то због ове мајсторије (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Црвена звезда је дочекала Барселону у тадашњем Купу европских шампиона, а легендарни Аргентинац је постигао два гола у победи од 4:2.

Марадона је већ у десетом минуту овог меча довео Барселону у вођство од 1:0, али други погодак је оно што многи и дан данас памте.

У 48. минуту је публика, њих готово 90.000, имала прилику да види један од најлепших лоб удараца, а Александар Дика Стојановић никако није могао да заустави чувеног Марадону.

Марадона се овог меча до детаља сећао чак и три деценије касније па је, док је снимао филм са Емиром Кустурицом рекао да је "голман имао два метара и никако другачије није могао да га савлада".

Помиње чак и "Дикин скамењен израз лица".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КОНАЧНО! ТИЈАНА БОШКОВИЋ! Легендарна одбојкашица по први пут ове сезоне облачи дрес репрезентације!

КОНАЧНО! ТИЈАНА БОШКОВИЋ! Легендарна одбојкашица по први пут ове сезоне облачи дрес репрезентације!

СЕЛЕКТОР Зоран Терзић уврстио је Тијану у састав за вечерашњи меч са Немачком у оквиру Лиге нације за одбојкашице који ће бити одигран у "Арени" од 20 часова.

11. 07. 2026. у 12:20

Коментари (2)

МЕСИ И ДРУЖИНА НА ТЕШКОМ ИСПИТУ: Швајцарци желе да сруше светског шампиона и испишу историју!