НАЈЛЕПШИ ГОЛ У КАРИЈЕРИ: Марадона је једини противник коме је аплаудирала цела Маракана и то због ове мајсторије (ВИДЕО)

25. 11. 2020. у 17:58

ДИЈЕГО Армандо Марадона је 20. 10. 1982. играо на београдској Маракани против Црвене звезде.

Црвена звезда је дочекала Барселону у тадашњем Купу европских шампиона, а легендарни Аргентинац је постигао два гола у победи од 4:2.

Марадона је већ у десетом минуту овог меча довео Барселону у вођство од 1:0, али други погодак је оно што многи и дан данас памте.

У 48. минуту је публика, њих готово 90.000, имала прилику да види један од најлепших лоб удараца, а Александар Дика Стојановић никако није могао да заустави чувеног Марадону.

Марадона се овог меча до детаља сећао чак и три деценије касније па је, док је снимао филм са Емиром Кустурицом рекао да је "голман имао два метара и никако другачије није могао да га савлада".

Помиње чак и "Дикин скамењен израз лица".

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре Париз 2024

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А како најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне, последња дешавања и досад највеће понижење за спортисте Руске Федерације довели су и до реакције руског председникам Владимира Путина.

18. 03. 2024. у 15:33