ЛИГА ШАМПИОНА: Јуве и Барса се придружили Челсију и Севиљи у осмини финала, Јунајтед се реванширао Башакшехиру (ВИДЕО)

24. 11. 2020. у 23:11

ФУДБАЛЕРИ Барселоне победили су Динамо Кијев у гостима са 4:0 у 4. колу Лиге шампиона и успели су да обезбеде пласман у осмину финала Лиге шампиона.

Одлучио је Роналд Куман да одмори неке играче на овој утакмици, па тако пут Украјине нису кренули капитен Лионел Меси и Френки Де Јонг.

Ни то није помогло изабраницима Мирчее Луческуа да остану непоражени. Издржали су полувреме, а онда у других 45 минута су примили четири гола.

Стрелци за каталонског гиганта су били Мартин Брајтбајт који је дао два гола. Данац је био и асистент Сержињу Десту који је постигао првенац у дресу Барселоне. Четврти гол је био дело резервисте Антоана Гризмана.

У другом мечу ове групе Јувентус је тешком муком дошао до победе против Ференцвароша (2:1) и то поготком Алвара Морате у надокадни времена. Иначе, Шпанац је меч почео на клупи за резерве.

Први гол за домаће постигао је Кристијано Роландо, док је мрежу Војчеха Шченсног затресао албански фудбалер Мирто Узуни.

Шампион Италије се придружио Каталонцима у осмини финала Лиге шампиона, само остаје да се види ко ће са ког места проћи у наредну фазу.

Манчестер јунајтед се реванширао Башакшехиру, пошто је победио на "Олд Трафорду" са 4:1 и задржао прво место у групи.

Кренуо тим Оле Гунара Соксјкера од старта да напада и после 35 минута на семафору је писало 3:0. Сјајан је по ко зна који пут био Португлац Бруно Фернандеш. Португалац је постигао два гола, од којих је први био фантастичан, док је трећи био дело Маркуса Рашфорда који је био прецизан са беле тачке.

Последњи гол за "црвене ђаволе" постигао је Данијел Џејмс.

Гол за туркског шампиона постигао је Дениз Туруч. Фантастично је шутирао из слобдног ударца, стигао је лопту Давид де Хеа, али испоставило се да је лопта прешла линију.

Фудбалери Пари Сен Жермена су минималним резултатом савладали Лајпциг на "Парку Принчева", а једини стрелац био је Нејмар са беле тачке у 11. минуту.

Дортмунд је без већих проблема тријумфовао против Лајпцига. Блистао је Ерлинг Халанд који је постигао два гола, док је трећио био дело Џејдона Санча.

Треба рећи да је сјајни Норвежанин ушао у историју Лиге шампиона.

Фудбалери Лација су лако изашли на крај са Зенитом - 3:1. Меч који је одиграо у Риму био је практично решен после 22 минута када су небеско-плави водили са 2:0.

Ћиро Имобиле је био стрелац два поготка, један гол је постигао Марко Пароло, док је једини стрелац за госте из Русије био Артем Дзијуба.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Овим потезом слудео оне који деле санкције Русима

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 13:44