УСПЕШНА ПРОВЕРА ПРЕД ГЕНТ: Звезда савладала Војводину у Новом Саду!

А. Илић

22. 11. 2020. у 17:21 >> 19:30

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде славили су против Војводине (2:0) у 15. колу Суперлиге Србије.

Генерална проба пред дуел у Белгији против Генца била је више него успешна. Црвена звезда је претила током већег дела меча.

Имали су изабраници Дејана Станковића велики број прилика, те је вођство црвено-белих из Београда могло да буде веће.

Гајић је искористио додавање Мирка Иванића, а дефанзивци Војводине дали су Звездином везисти превише простора, шутирао је Гајић, а Вуклиш није могао ништа да уради како би неутралисао ударац.

Потом је у 74. минуту са пенала Звезда увећала предност са "беле тачке". Претходно је Ђуричин оборио Николића у шеснаестерцу домаћих.

Војводина у наредном колу гостује Радничком у Нишу, док ће након дуела у Белгији Црвена звезда играти са Радом.

ВОЈВОДИНА: Вуклиш – Андрић, Бралић, Ђорђевић, Деветак – Бјековић (Стојковић од 46), Дринчић, Бојић – Човић (Зукић од 76.), Вукадиновић (Гемовић од 80.) – Мркаић (Ђуричин од 65.).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан – Гајић, Панков, Милуновић, Ераковић – Саного, Петровић, Канга (Николић од 73)– Бен (Дегенек од 83) и Иванић (Спиридоновић од 88) – Фалћинели (Вукановић од 83).

КРАЈ МЕЧА

92 МИНУТ. Имала је Звезда три на два, Деветак у последњем тренутку блокира Спиридоновића и спашава гол Војводине.

91. МИНУТ - Лепа шанса за Андрића, не успева да постигне гол.

87. МИНУТ - Шутирао је Вукановић са дистанце, а његов пројектил иде преко гола домаћина.

79. МИНУТ - Дринчић је из прекида покушао, али се о дефанзивце Звезде лопта одбија у корнер.

75. МИНУТ - Бен сигуран са "беле тачке".

74. МИНУТ - Николић пада у шеснаестерцу Војводине, оборио га је Ђуричин. Пенал за Звезду.

72. МИНУТ - Нова прилика из прекида, бране се играчи Звезде. Чини се да су гости добро скаутирали Војводину и сваки пут када је претио Дринчић успешно су се бранили.

70. МИНУТ - Пао је након изграђене акције Човић у шеснаестерцу, играчи Војводине траже пенал, а Новак Симовић показује да се игра настави.

65. МИНУТ - Безопасан покушај Андрића након прекида, шутира крај гола Борјана.

55. МИНУТ - Пас Бена након грешке Дринчића до Фалчинелија. Италијан је шутирао, а Вуклиш одлично реагује.

53. МИНУТ - Пробао је Ел Фарду Бен из тешке позиције, шутирао је искоса, а погодио је само спољни део мреже.

49. МИНУТ - Побегао је Иванић Андрићу, шутирао, али још једном непрецизно.

47. МИНУТ - Лаган темпо игре на почетку другог полувремена. Лопта у ногама домаћих играча, али без крајњег епилога.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. МИНУТ - Опробао је ударац и Бен, није био ништа прецизнији од Италијана.

44. МИНУТ - Шутирао је Фалчинели, али поред гола.

43. МИНУТ - Након рутинске интервенције пожалио се на повреду Борјан, али је наставио меч.

38. МИНУТ - Сада се опробао и Милуновић, шутирао је и он поред гола.

37. МИНУТ - Након грешке одбране домаћег тима Петровић шаље до Иванића који шутира крај гола немоћног Вуклиша.

32. МИНУТ-  Груб старт Страхиње Ераковића, Симовић му показује жути. Прекид са ивице шеснаестера искоса за домаћи тим. Извео је Дринчић. Погодио је Бена у живом зиду.

27. МИНУТ - Након прекида искоса пробао је Дринчић, лак плен за Борјана.

25. МИНУТ - ГОЛ ЗА ЗВЕЗДУ! Вукадиновић је повукао по десној страни, пробао је да убаци у шеснаестерац. Лопта долази до Иванића који вуче контру, Гајић узима лопту, дозвољено му је превише простора, 0:1.

17. МИНУТ - Деветак добија жути картон, а Црвена звезда велику прилику из прекида. Шутирао је Бен - лопта тик изнад пречке иде. Вуклиш је био на лопти.

12. МИНУТ - Нешто слабији ритам у овом тренутку. Игра се већином на средини терена.

5. МИНУТ - Први пут припретила је Звезда, а одбрана домаћина отклања опасност. Андрић шаље лопту у корнер

2. МИНУТ - Из прекида је пробао Дринчић, али је одбрана Звезде добро реаговала.

1. МИНУТ - Одмах је Војводина показала да се неће бранити. Шутирао је Саничанин, пре тога и Човић. Три корнера за домаћи састав за мање од два минута.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00