МУРИЊОВ ТОТЕНХЕМ ИГРА СЈАЈАН ФУДБАЛ: Сити поражен у Лондону, "певци" на челу Премијер лиге (ВИДЕО)

21. 11. 2020. у 20:45

ФУДБАЛЕРИ Тотенхема победили су Манчестер сити са 2:0 на свом терену у 9. колу Премијер лиге.

МУРИЊОВ ТОТЕНХЕМ ИГРА СЈАЈАН ФУДБАЛ: Сити поражен у Лондону, певци на челу Премијер лиге (ВИДЕО)

Оправдао је овај меч очекивања дербија. Било је шанси на обе стране. Тим из Лондона је своје искористио, "грађани" своје нису.

Изабраницима Жозе Муриња је било довољно свега пет минута да дођу до предности. Танги Ендонбеле је пребацио одбрану ривала, лопта је стигла до усамљеног Сона-Хеунга Мина коме није било тешко да савлада Едерсона.

Покушао је тим Пепа Гвардиола да брзо дође до изједначења. У томе је успео након што је Ајмерик Лапорте погодио мрежу Уга Лориса. Ипак, славље Ситија није дуго трајало, јер је након консултација са људима из ВАР собе судија Мајк Дин поништио гол због играња руком Габријела Жесуса, после чијег је додавања штопер "грађана" постигао гол.

Покушали су све играчи Ситија не би ли избегли пораз. Уместо изједначења, "певци" су дуплирали предност у 65. минуту.

Ђовани Ло Селсо је ушао у игру 15 секунди пре нешто што је постигао испоставиће се последњи гол на мечу.

Ситију не иде, па не иде. Клуб са "Етихада" није победио ни у другом великом дербију, пошто је у прошлом колу ремизирао на свом терену са шампионом Ливерпулом.

После овог меча "грађани" се налазе на 10. месту са 12 бодова, док је Тотенхем први са 20.