КАКВА ЋЕ БИТИ ОДЛУКА? Ако поштују правила Звезда "лети" из Купа

В. Н.

18. 11. 2020. у 16:56

ОДЛУКА Владе Републике Србије јасно гласи: нема навијача на трибинама док се не смири корона!

КАКВА ЋЕ БИТИ ОДЛУКА? Ако поштују правила Звезда лети из Купа

На све то, у 51. минуту утакмице Купа Србије Звезда - Златибор на терену (?!) појављује се навијач домаћина Владимир Шавија, а на трибинама и још десетак присталица црвено-белих.

Минутима траје наговарање и убеђивање да је то што су навијачи желели да одају почаст преминулом "саборцу" недозвољено. И од 51. до 90. минута је цела група навијала, уз упаљену бакљу за свој клуб који је од 0:2, за последњих 15 минута утакмице преокренуо резултат на 4:2 и наставио пут у домаћем Купу.

ИНЦИДЕНТ Шација са Станковићем и Борјаном/Фото: Архива В.Н.

Ко је пустио једног од вођа навијача (без заштитне маске) на терен? Ко је пустио десетак навијача почетком другог полувремена на северну трибину? Зашто меч није прекинут и настављен тек када се обезбеде услови за играње меча према тренутно важећим прописима? Све ово су питања за делегата утакмице Љубомира Ковачевића, који се потпуно изгубио током свог радног времена у понедељак увече.

Наравно, на сва ова питања ће морати да одговори и Дисциплинска комисија ФСС када растумаче повреде чланова 63 и 64 свог Дисциплинског правилника, у којима је до танчина објашњено шта су обавезе клуба домаћина и организатора утакмице и која казна следи за прекршај од прексиноћ.

Према истом правилнику, Звезди прети и испадање из Купа, а да је прекршај направљен током меча Суперлиге, претило би јој и одузимање од једног до девет бодова. Овако, "дисциплинци" ФСС ће најкасније за две недеље, када се скупе додатни извештаји свих званичних лица, да одрежу највероватније драконску новчану казну за Црвену звезду.

Као што је познато, инцидент се десио у 51. минуту. Утакмица је била прекинута због указивања медицинске помоћи Звездином десном беку Марку Гобељићу. У тим тренуцима, одједном се на терену, па код Звездине клупе појавио Шавија и изазвао пометњу.

ОВО ЈЕ НАШЕ

НА ТВ снимку је могло да се чује шта је Шавија причао Дејану Станковићу:

- Ово је овде наше брате, хоћемо да истакнемо ј... паролу.

У Црвеној звезди јуче није било никаквих званичних реакција на читав овај догађај сем оних које су се чуле из извора блиских клубу. По њима, Владимир Шавија није ушао на терен да би очитао буквицу фудбалерима због лошег резултата, већ им се жалио што њему и још неколицини навијача није дозвољено да одају почаст Браниславу Зељковићу Зељи, бившем вођи "делија", који је преминуо пре 10 година. Шавија је тражио од играча да им помогну у томе, да пусте навијаче на "север" како би подигли Зељин барјак. Наводно, после се и извињавао кад је поред њега био тренер Дејан Станковић.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45