СРБИЈА ПОНОВО НИЈЕ ПОБЕДИЛА: "Орлови" ремизирали са Мађарском, гол Радоњића недовољан

Ч. В.

15. 11. 2020. у 20:10 >> 22:37

ФУДБАЛСКА репрезентација ремизирала је против Мађарске у гостима - 1:1 у гостима у петом колу групе Б Лиге нација.

СРБИЈА ПОНОВО НИЈЕ ПОБЕДИЛА: Орлови ремизирали са Мађарском, гол Радоњића недовољан

"Орлови" су боље отворили меч. Покушали су што пре да дођу до вођства и у томе су успели. Играо се 17. минут када је Јовић одлично главом гурнуо лопту у простор, Радоњић је проутњао као брзи воз, потом сјајним лажњаком побегао ривалу и довео нашу селекцију до предности.

Након тога је уследио благи пад у игри. Искористио је то ривал и поравнао преко Золта Калмара. Он и Соболсаи су сјајним дуплим пасом изиграли одбрану Србије.

Треба рећи да ниједну селекцију није са клупе преводио први тренер. Љубиша Тумбаковић је искористио овај меч да одради суспензију због кашњења на меч са Мађарском у Београду. Он се нашао на трибинама "Пушкаш" арене, а екипу је са клупе предводио Александар Јанковић. Стратег мађарске на овом мечу је био Золтан Гера.

У другом полувремену није било узбуђења као у првом делу. Две добре прилике за "орлове" је имао Лука Јовић, но није био прецизан. Једном је лопта отишла поред гола, а други пут је Дибуш сјајно интервенисао.

Пред нашом селекцијом је тежак посао да остане у Б дивизији Лиге нација. Да би се то десило Србија у последњем колу мора да победи Русију на свом терену (среда, 20.45), али и да Мађарска савлада Турску.

Мађарска - Србија 1:1 (1:1).

Стадион: "Пушкаш" арена. Без публике. Судија: Глен Ниберг (Шведска). Стрелци: Калмар у 39. минуту за Мађарску и Радоњић у 17. минуту за Србију.

Мађарска: Дибуш - Ботка, Ланг, Кечкеш - Бесе (од 78. Ђурксо), Калмар, А. Нађ, Собослај (од 78. Шафер), Холендер (од 68. Ханђа) - Сигер (од 58. Него), Николић (од 57. Конивес).

Србија: Дмитровић – Миленковић, Спајић, Гудељ – Лазовић (од 57. Гаћиновић), Максимовић (од 62. Грујић), Лукић, Ристић (од 62. Младеновић) – Тадић (од 79. Милинковић-Савић), Радоњић (од 79. Владховић) – Јовић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Мађарска - Србија 1:1

90+4. МИНУТ - Крја уткамице!

86. МИНУТ - Нова добра прилика за нападача Реала. Сјајно је Јовић испратио центаршут Милинковић-Савића са леве стране. Из непосредне близине је шутирао и Дибуш је одлично и чини се рефлексно интервенисао.

81. МИНУТ - Одлична прилика за Јовића. Примио је лопту од Лукића, шутирао из окрета, али је она отишла тик поред стативе.

76. МИНУТ - Била је гужва у казненом простору Србије. Мађари су чак тражили и пенал, но судија је само одмахнуо руком. Занимљиво наш ривал је извео девет корнера, а "орлови" само један.

71. МИНУТ - Тукао је добро Радоњић са неких 18 метара, ипак није то баш било близу гола који чува Дибуш.

63. МИНУТ - Без узбуђења после 18 минута игре у наставку меча. Само вреди поменути да ниједну селекцију не предоде први тренер. Мађаре на овој утакмици води Золтан Гера, а нашу репрезентацију Александар Јанковић.

Љубиша Тумбаковић на трибинама "Пушкаш" арене/ФОТО: В.Н.

57. МИНУТ - Појачали су "орлови" агресивност у наставку утакмице, али за сада нема промене резултата.

50. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Тренери нису ништа мењали.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Мађарска - Србија 1:1

45. МИНУТ - Полувреме на "Пушкаш" арени.

39. МИНУТ - Мађарска је изједначила! Золт Калмар је донео изједначење Мађарској. Сјајна акција домаћих. Разменили су дупли пас Соболсааи и Калмар, да би овај други лако матирао голмана наше репрезентације.

36. MИНУТ - Поново је Соболсаи покушао да затресе мрежу Србије. Овога пута његов покушај главом је завршио у наручју Дмитровића.

31. МИНУТ - Соболсаи је опасно шутирао из слободног ударца. Био је јако близу играч Салцбурга, но лопта је закачила неког на путу ка голу и завршила у корнеру.

27. МИНУТ - Замало да наша селекција дуплира вођство. После гужве и одбитка стигла је лопта до Јовића, али је овај није очековао па се спетљао и голман Мађарске је лако реаговао.

18. МИНУТ - Србија води у Мађарској. Фантастично је пробио Радоњић по левој страни. Брз је био као муња фудбалер Марсеја, потом се сјајним лажњаком ослободио чувара и довео "орлове" до вођства.

14. МИНУТ - Мађарска за сада боље делује на терену, али нема велике опасности по гол Дмитровића.

7. МИНУТ - Покушала је Србија. Прошао је Лазовић по десној страни, упутио је лопту у казнени простор ривала, али је замало закаснио Лука Јовић.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на "Пушкаш арени" у Будимпешти.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44