МУРИЊО НЕ НАВИЈА ЗА СРБИЈУ: Португалац открио зашто је то тако, а има два разлога због којих ће подржати Шкоте (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

12. 11. 2020. у 15:28

ПРОСЛАВЉЕНИ фудбалски тренер Жозе Мурињо увек је имао добру сарадњу са Србима. Португалац је искористио прилику да говори од мечу Лиге нација између "орлова" и Шкотске.

МУРИЊО НЕ НАВИЈА ЗА СРБИЈУ: Португалац открио зашто је то тако, а има два разлога због којих ће подржати Шкоте (ВИДЕО)

фото: ЕПА

Са Браниславом Ивановићем је сјајно радио у Челсију, а никада није крио да му је Немања Матић један од омиљених фудбалера.

Мурињо је био тај који је довео високог задњег везног у Манчестер јунатед из редова "плаваца". Пошто Матић више не носи дрес са државним грбом, Србија је изгубила једног навијача.

- Матић више није у репрезентацији Србије, а са њим је отишла и моја емотивна повезаност са њима - рекао је Мурињо за "Скај спортс".

Једна од највећих узданица Шкотске у дуелу са нашом репрезентацијом, биће такође члан "црвених ђавола" Скот Мектоминеј, кога је управо "Посебни" промовисао на "Олд Трафорду". Треба истаћи и то да ову острвску селекцију са клупе предводи Стив Кларк некадашњи помоћник Муриња у Челсију.

- У Шкотској су Стив и Скот Мектоминеј. Имам повезаност са Шкотском, тамо сам у неколико наврата проводио време и наравно желим им срећу. Стив је био лојалан и добар асистент. Касније је његова каријера отишла у другом правцу и овај меч му сигурно много значи.

Када је говорио о самој утакмици навео је да Србија има више потенцијала, али да није све у томе.

- Ово је тежак меч, Србија има много више потенцијала када је играчки кадар у питању, али често у фудбалу душа и ум направе разлику - закључио је Мурињо.

Подсетимо, утакмица Србија - Шкотска игра се вечерас од 20.45 на стадиону "Рајко Митић".

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

(Мондо спорт)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА!  Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси

ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА! Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уплетени су и Иран, али и Сједињене Америчке Државе и Израел који су Иранце напали, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе.

05. 03. 2026. у 12:19

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

ЗДРАВА ХРАНА СВАКОГ ДАНА: МАXИ платформа посвећена здравој исхрани