ЗВЕЗДА СЕ МУЧИЛА И ПОБЕДИЛА: Инђија пружила сјајан отпор, Фалћинели са два гола донео тријумф црвено-белима

08. 11. 2020. у 18:24 >> 20:56

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде тешком муком су победили ИНђију са 3:2 на свом терену у последњној утакмици 14. кола Суперлиге Србије.

Херој тријумфа био је италијан Дијего Фалћинели који је постигао два гола за домаће. Гости су могли да дођу до велике сезнзације, од тога их је делико неколико минута, али нису издржали и остали су празних шака.

Домаћин је повео у 21. минуту преко Фалћинелија и све је мирисало да ће изабраници Дејана Станковића уписати нову лагану победу, али било је баш тешко да стигну до ње.

Инђија је поравнала преко Нешковића, а голу је претходила велика грешка младог Страхиње Ераковића, који је хтео да врати лопту милану Борјану, но предао ју је нападачу гостију, коме није било тешко да савлада канадског репрезентативца.

Покушавали су црвено-бели да стигну до предности у наставку утакмице, али бедем Инђије је био снажан.

Уследила је казна за промашаје. Нешковић је умакао одбрани, и по други пут матирао Борјана.

Увео је потом Станковић у игру Милана Павкова и заиграо са два нападача. Управо је високи нападач фаулиран од стране Луке Чермеља, а сигуран извођач пенала био је Александар Катаи.

Победу Звезди донео је Дијего Фалћинели. Италијан је сјајно скочио и центаршут Иванића спровео у мрежу одличног голмана гостију Јовичића.

Био је то шести поготак у првенству 29-годишњег нападача у црвено-белом дресу.

Клуб са "Маракане" је остао први на табели са 38 бодова, док је Инђија 14. са 15 бодова.

Састави тимова:

Црвена звезда: Борјан - Гајић, Панков, Ераковић, Дегенек - Саного - Гаврић, Бен, Канга, Катаи - Фалћинели.

Инђија: Јовичић - Бастајић, Михајлов, Крнета, Цуцин - Чермељ, Ђорђевић - Радин, Нешковић, Алексић - Обрадовић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Инђија 3:2

90+4. МИНУТ - Крај утакмице!

85. МИНУТ - Сјајан гол Фалћинелија! Скочио је у магли Италијан и закуцао главом лопту у мрежу.

83. МИНУТ - Нова добра шанса за домаће. Опет је Катаи провао. Шутирао је искоса са леве стране, но Јовичић је зауставио тај покушај.

75. МИНУТ - Звезда је поравнала резултат. Александар Катаи је био прецизан са беле тачке. Претходно је Лука Чермељ непрописно зауставио Милана Павкова.

67. МИНУТ - Није имао среће Катаи. Шутирала је десетка Црвене звезде, но погодио је стативу. Инђија се спасила још једном.

64. МИНУТ - Други гол Нешковића на утакмици. Примио је лопту од Димитријевића, и није му било тешко да из непосредне близине матира Милана Борјана.

62. МИНУТ - Центрирао је Иванић са леве стране. Гобељић је шутирао из прве. Ипак, урадио је то јако слабо.

58. MИНУТ - Црвено-бели су преузели теренску иницијативу, али никако не успевају да пронађу пут до мреже ривала.

50. МИНУТ - Велика шанса за Фалћинелија. Ударац Италијана зауставио је одлични на овој утакмици голман Инђије.

46. МИНУТ - Дејан Станковић је на старту другог дела направио две промене. Ван терена су остали Жељко гаврић и Страхиња Ераковић, а заменили су их Мирко Иванић и Марко Гобељић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Инђија 1:1

45. МИНУТ - Завршено је прво полувреме.

39. МИНУТ - Велика магла на "Маракани". Тешко је гледати утакмицу крај малих екрана.

37. МИНУТ - Инђија стиже до изједначења. Нешковић је искористио грешку младог Ераковића и гости су тај поклон прихватили.

28. МИНУТ - Мало је недостајало да Звезда победе са 2:0. Гајић је упутио лопту, она је погодила Михајлова и мало је фалило да превари Јовичића.

21. МИНУТ - Води Црвена звезда. Фалћинели тресе мрежу! Асистент је Гаврић! Остаје мала дилема да ли је био у офсајду Италијан, тешко је било то проценити у први мах.

11. МИНУТ - Статива за Звезду. Катаи је пробио по левој страни, оставио је повратну за Гаврића, а овај је погодио пречку у наставку акције је покушај Бена обранио Јовичић, а један играч гостујућег тима је изблокирао шут Фалћинелија.

5. МИНУТ - Први су гости запретили. Пробао је Нешковић из велике даљине, но није било проблема за Милана Борјана, који данас гол Звезде чува 153. пут.

1. МИНУТ - Почела је последња утакмица 14. кола Суперлиге Србије.