ЂАВОЛИ СТАЛИ И У ЛШ: Историјска победа Башахшехира, Јунајтед не игра одбрану

04. 11. 2020. у 20:43

ЛИГА шампиона била је до вечерас једино такмичење у коме је Манчестер јунајтед играо на нивоу клупског реномеа, али су се фудбалери истанбулског Башакшекира побринули да се и то промени

ЂАВОЛИ СТАЛИ И У ЛШ:  Историјска победа Башахшехира, Јунајтед не игра одбрану

EPA-EFE/Tolga Bozoglu

Турска екипа забележила је историјску прву победу  унајјачем клупском такмичењу Европе и то против некадашњег троструког освајача: Башакшехир  Манчестер јунајтед 2:1.

Први погодак за Башакшехир у историји Лиге шампиона постигао је Демба Ба у 13. минуту. Сенегалцу ово није први гол против Јунајтеда, пошто је погађао мрежу црвених ђавола три пута у Премијер лиги. Два гола им је дао као члан Њукасла и један као играч Челсија.

Предност турске екипе удуплао је у 40. минуту босански репрезентативац Един Вишћа. Три минута касније, на 2:1 смањио је Марсијал.

Гости су у 92. минуту имали одличну шансу да дођу барем до бода, али је 34-годишњи дефанзивац Башахшехира Александру Епуреану лопту избацио са гол линије и свом тиму сачувао цео плен.

У другом мечу поподневног термина Зенит и Лацио су поделили бодове. Александар Јерохин довео је у вођсто руску екипу, а поравнао је у 82. минуту Фелипе Саиседо.

У трећем минуту судијске надокнаде је Зенит могао да дође до сва три бода, али је гол Александра Мостовоја поништен јер је претходно Артем Џјуба био у офсајду.

Сергеј Милинковић Савић играо је цео меч за Лацијале.