ОВАКАВ ПРОПУСТ НЕ СМЕ ДА СЕ ДЕСИ: Тумбаковић кажњен један меч, пропушта Шкотску?
СЕЛЕКТОР фудбалске репрезентације Србије Љубиша Тумбаковић суспендован је једну утакмицу у УЕФА такмичењима.
Фото: EPA-EFE/ ANDREJ CUKIC
Разлог за овакву одлуку је велики пропуст који се догодио нашој селекцији и стратегу "орлова".
Наиме, Србија је закаснила на почетак меча Лиге нација против мађарске. Тумбаковић се сматра најодговорнијим због тога, а Фудбалски савез Србије кажњен је са 20.000 евра.
"Орлови" су поражени на том мечу одиграном у Београду на стадиону "Рајко Митић" са 1:0, а месец дана касније из УЕФА је стигла казна након што су службена лица пријавила националну селекцију Србије.
Још увек није познато да ли ће Тумбаковић бити суспендован у Лиги нација против Мађарске или у најважније мечу - баражу против Шкотске 12. новембра на "Маракани".
Поред суспензије, Тумбаковић је у обавези да плати и 5.000 евра, а и он и ФСС имају рок од 90 дана да намире поменута дуговања.
Селектор ће данас објавити списак играча на које рачуна у овом новембарском репрезентативном циклусу.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ОВО СЕ ЈУНАЈТЕДУ НИЈЕ ДЕСИЛО ПУНИХ 30 ГОДИНА: Легенда клуба свесна проблема
02. 11. 2020. у 08:23
БЕЈЛ СЕ ВРАТИО! Велшки фудбалер постигао први гол за Спурсе после седам година
01. 11. 2020. у 22:32
СТРАВИЧНА ПОВРЕДА БЕЛГИЈАНЦА: Урлицима престравио све на стадиону и коментатора
01. 11. 2020. у 21:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РОНАЛДО НА УДАРУ КРИТИКА: Португал мора да се искупи против дебитанта на Мундијалу и оствари преко потребну победу
После неочекиваног ремија против ДР Конга на старту Светског првенства, Португал ће у другом колу групе "К" против Узбекистана на "НРГ стадиону" у Хјустону тражити прву победу која би значила велики корак ка нокаут фази.
23. 06. 2026. у 06:30
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)