ЗВЕЗДА СЕ ВРАТИЛА НА ПОБЕДНИЧКИ КОЛОСЕК: Црвено-бели лако савладали Радник (ВИДЕО)

01. 11. 2020. у 14:41 >> 16:49

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде без већих проблема су савладали Радник из Сурдулице са 4:1 као гости у 13. колу Суперлиге Србије.

Црвено-бели су прекинули серију од два везана ремија у домаћем првенству и вратили се на победнички колосек једном добром партијом.

Дао је Дејан Станковић шансу од старта утакмице Ричмонду Боаћију и Гелору Канги, то се испоставило као пун погодак.

Звезда је до предности дошла у 16. минуту када је Жељко Гаврић постигао мајсторски гол. Бен је у 40. минуту дуплирао вођство, али велике заслуге за гол играча са Коморских Острва иду Боаћију.

Нападач из Гане је шутирао, Костић одбрани, а Бен неометан са неколико метара убацио лопту у небрањену мрежу.

Није се дуго чекало на трећи гол. Прошло је осам минута у другом делу, а на семафору је стајало 0:3 - стрлац Канга. Повратин у тим црвено-белих је после асистенције Боаћија.

Кагна се вратио у тим Звезде и партију је крунисао голом/ФОТО: ФК Црвена звезда

Смањио је само два минута касније Павлов, а коначан резултат поставио је Алекса Вукановић поготком у 63. минуту.

Црвено-бели су остали на првом месту на табели са 35 бодова, док је Радник 15. са 14 бодова.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Радник - Ц. звезда 1:4

90. МИНУТ - Крај утакмице!

76. МИНУТ - Штета што Гобељић није постигао гол. Одлично га је упослио Иванић из корнера, овај је примио лопту на неких 13 мтара, лобовао је Костића, али је лопта погодила пречку.

69. MИНУТ - Покушао је стрелац четвртог гола да постигне нови гол, но његов ударац главом је завршио мало поред гола.

63. МИНУТ - Погодио је Вукановић за нови гол Звезде! Испратио је играч који је недавно ушао са клупе центаршут са леве стране. Окренуо се и са свега неколико метара матирао Костића. Био је то први гол момка из Гајдобре ове сезоне.

56. МИНУТ - Радник је смањио резултат! Резервиста Павлов је матирао Милана Борјана. Одлично се снашао након корнера. Није му било тешко да са неколико метара убаци лопту у гол.

54. МИНУТ - Нови гол гостију. Погодак је постигао Гелор Канга! Боаћи је оставио одличну лопту Габонцу, а овај је шутирао из прве. Лопта је на путу ка голу закачила једног играча гостију.

48. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Макарић је могао опасно да стави на муке Милана Борјана, али је ударац нападача домаћих био лош.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Радник - Ц. звезда 0:2

45. МИНУТ - Завршено је прво полувреме у Сурдулици.

43. МИНУТ - Добар покушај Гаврића. Голман домаћих је добро реаговао и одбио лопту у корнер.

40. MИНУТ - Звезда дуплирала предност! Стрелац је Бен. Ипак, пре поготка нападача са Коморских Острва одлично је Боаћу шутирао, тај ударац је зауставио Костић, али се Бен најбоље снашао и сместио је лопту у празну мрежу.

30. МИНУТ - Поново је пробао Канга из даљине, али овога пута је то било доста слабије него у првом покушају.

24. МИНУТ - Од поготка црвено-белих нема много узбуђења у Сурдулици. И даље изабраници Дејана Станковића нападају и покушавају да дуплирају предност.

16. МИНУТ - Звезда је тернуску иницијативу крунисала поготком! Жељко Гаврић је погодио мрежу домаћих. Примио је млади играч гостију лопту на левој страни, сјајно шутирао и погодио горњи десни угао.

14. МИНУТ - Углавном се игра пред голом Радника. Ипак, за сада нема опасних прилика.

6. МИНУТ - Био је Борјан на искушењу. Шутирао је Лукић из велике даљине, али је лопта завршила мало изнад пречке.

3. МИНУТ - Добро је шутирао Канга са неких 22 метра, но лопта је прозујала поред стативе гола домаћих који чува Костић.

2. МИНУТ - Почела је утакмица у Сурдулици.