ДЕРБИ СЕРИЈЕ А У ПУНОМ СЈАЈУ: Ибра и Џеко стрелци у мечу који ће се памтити

27. 10. 2020. у 08:42

ФУДБАЛЕРИ Милана и Роме ремизирали су резултатом 3:3 (1:1) у дербију петог кола Серије А.

Меч је обележио двоструки стрелац Златан Ибрахимовић, али и судија који је досудио по један сумњив пенал на обе стране. Милану је ово први кикс ове сезоне после четири везане победе и дефинитивно Пиолијев тим има за чим да жали, јер је био бољи тим и имао више прилика.

Већ у другом минуту, Леао је лепо центрирао са левог бока, а Ибрахимовић у свом стилу погодио за 1:0.

Рома је узвратила у 14. када је голман Татарусану, који мења Донаруму, лоше проценио центаршут из корнера, а Џеко то искористио и главом погодио за 1:1.

До полувремена, Милан је био бољи ривал, а још две прилике имали су Чалханоглу и Кјаер, али промене резултата није било.

Друго полувреме било је још занимљивије, пошто је после само два минута Салемакерс на правом месту, после нове асистенције Леаоа - 2:1.

Уследио је хаотичних у последњих 20 минута, пошто је судија потпуно изгубио контролу. Најпре је у 71. минуту досудио пенал, након дуела Бенансера и Педра, а да претходно није ни погледао ВАР на ком би видео да је Шпанац био тај који је нагазио играча Милана. Узалуд су се фудбалери Милана бунили, Веретут је прецизан за 11 метара за ново изједначење.

Компензација је стигла само осам минута касније, Манћини јесте промашио лопту, али судар са Чалханоглуом сигурно није био за најстрожу казну. Судија опет није погледао ВАР, моментално је показао на белу тачку, а прецизан је опет маестрални Ибрахимовић.

Ту није био крај узбуђењима, пошто је већ у 84. минуту, Кумбула на правом месту, после лоше реакције одбране Милана, са друге стативе доноси и треће изједначење - 3:3.

До краја утакмице, Милан је имао још једну велику прилику, Кјаер је покушао, али је његов шут одбранио голман Миранте.

У последњим секундама, Ромањоли је имао фантастичну прилику после корнера, центиметри су делили Милан од пете победе.