ПАРТИЗАН УСПЕШНО ПРЕСКОЧИО ПРВУ ПРЕПРЕКУ: Црно-бели преко Бачке стигли до осмине финала Купа

21. 10. 2020. у 17:56

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Бачку са 2:0 на свом терену и пласирали се у осмину финала Купа Србије.

Заслужено су славили црно-бели. Били су бољи ривал, иако је тим из Бачке Паланке имао неколико добрих прилика.

Измешао је Александар Станојевић добар део тима у односу на вечити дерби. Шансу од старта је добио новајлија Иван Обрадовић, док је Жан-Кристоф Бајбек ушао у наставку утакмице.

Такође, тренера клуба из Хумске може да брине нова повреда Лазара Марковића, који је био принуђен да прерано напусти терен.

Домаћин је повео у 7. минуту када је Лазар Павловић постигао сјајан гол. Одлично је шутирао са неких 20 метара након одбијене лопте. Милојевић није могао ништа да уради и само је погледом испратио у мрежу.

Наставио је Партизан да напада, но промене резултата није било. Гости су храбро кренули у другом полувремену. Писачић је у једној ситуацији одлично шутирао. Ипак, погодио је само пречку.

Црно-бели су казнили тај промашај у 75. минуту. Лоше је лопту испуцао голман гостију, искористио је то Такума Асано и поставио коначан резултат.

Вреди поменути да су добре прилике после гола пропустили Александар Миљковић и Филип Стевановић, као и једно од појачања Бајбек.

Клуб из Хумске је успешно одрадио задатак и сада чека жреб да сазна ривала у наредној рунди.