ДЕРБИ БЕЗ ПОБЕДНИКА: Причаће се о пеналу, Звезда жали за стативом Гобељића!

А. Илић

18. 10. 2020. у 17:51 >> 19:02

У дербију 11. кола састали су се Црвена звезда и Партизан. Утакмица је завршена резултатом 1:1.

Гол за домаћина постигао је Филип Стевановић у 5. минуту, изједначио је Катаи са беле тачке у 75.

Фудбалери Црвене звезде ушли су у меч са идејом да нападну последњу линију Партизана, вршили су пресинг по целом терену.

Прилику је након грешке Страхиње Ераковића искористио Филип Стевановић.

Асано је дошао до лопте, угледао усамљеног Стевановића, који је имао лак посао да савлада голмана Црвене звезде.

Након примљеног гола заиграо је значајно боље гостујући тим. Велику прилику имао је Гобељић почетком другог полувремена, али је погодио само стативу.

Играо се 75. минут, након корнера оборен је Саного у шеснаестерцу Партизана, Новак Симовић показао је на белу тачку. Александар Катаи био је сигуран извођач за коначних 1:1.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Миљковић, Марковић (Витас од 87), Бањак, Урошевић- Здјелар, Натхо (Смиљанић од 61) – Ф.Стевановић (Лутовац од 61), Сума (Л. Марковић од 15), Јојић (Обрадовић од 87) – Асано. Тренер: Александар Станојевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан – Гобељић (Гајић од 69), Дегенек, Ераковић, Родић – Саного, Гаврић (Спиридоновић од 46.), Николић, Бен (Павков од 69.), Катаи (Петровић од 91.) – Фалчинели (Вукановић од 84.). Тренер: Дејан Станковић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ 1:1 (1:0)

КРАЈ МЕЧА

93. МИНУТ - Неопрезан је био Саного, ударио је у главу Лазара Марковића, Симовић му показује други жути картон.

88. МИНУТ - Велика прилика за Партизан. Марковић је пронашао Лутовца, бивши фудбалер Рада изборио се за центаршут, Асано је покушао, али је његов ударац завршио крај стативе.

85. МИНУТ - Смиљанић је покушао након корнера маказицама, био је неуспешан. Лопта одлази у гол аут.

81. МИНУТ - Доста нервозе у редовима Партизана, црно-бели нису се мирили са пеналом, покушавлаи су да нападну, али за сада безуспешно. Црвено-бели често су сецкали игру фауловима.

73. МИНУТ - ПЕНАЛ ЗА ЗВЕЗДУ! Након корнера главом је Катаи послао до Санога, повукао га је Јојић, судија Новак Симовић показао је на белу тачку. Прецизан је био Александар Катаи.

68. МИНУТ - Лепа прилика за Асана, али не успева јапански фудбалер да примири лопту, те дефанзивци Звезде излазе као победници из дуела.

61. МИНУТ - Велика прилика за Партизан. Натхо одлично центрира након прекида искоса по десној страни, највиши у скоку био је Бањак, али је његов ударац завршио крај гола.

54. МИНУТ - Катаи је у близини шеснаестерца оборио Миљковића, Јојић је извео прекид, ништа од прилике која је обећавала.

51. МИНУТ - Мислили су фудбалери Партизана да је офсајд, застали су Гобељић је имао велику прилику, погађа стативу!

46. МИНУТ - почело је друго полувреме.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 1:0

45. МИНУТ - НЕВЕРОВАТНА ПРИЛИКА за Црвену звезду. Катаи је одлично убацио у петерац, Фалчинели је био усамљен, тукао је главом, али крај гола.

44. МИНУТ- Прелепо су комбиновали играчи Партизана, Асано се наместио на ударац, шутирао је крај гола Борјана.

41. МИНУТ - Марковић се нашао у контри, али је Ераковић успео да га стигне и засмета му. Одлично је Марковића упослио Натхо.

40. МИНУТ - Имао је Јојић прилику за ударац, шутирао је далеко од гола.

33. МИНУТ - Како је из Партизана саопштено, након ударца Санога Сејдуба Сума је превезен на ВМА. Након дуела у коме је добио јак ударац Сума је имао проблема са видом!

28. МИНУТ - Натхо је шутирао, али је погодио живи зид

27. МИНУТ - Има Партизан иницијативу, напала је Звезда два пута, али су се црно-бели одбранили. Здјелар оборен испред шеснаестерца, слободан ударац за Партизан.

Ори се песма навијача у околини стадиона

17. МИНУТ - Катаи је добио превише простора од одбране, ушетао се у петерац, али на крају домаћи реагују. Пре тога Дегенек није добро захватио лопту при шуту.

15. МИНУТ - Марковић је заменио Сејдуба Суму који није могао да настави меч. Пре тога имали су фудбалери Звезде напад, центрирао је Родић, а Бањак отклонио опасност.

9. МИНУТ - Након прекида лопта долази до Миљковића, блокирао га је Ераковић.

5. МИНУТ - Погрешио је Ераковић, Асано послао лопту до Стевановића за вођство Партизана.

3. МИНУТ- Притиска Звезда последњу линију домаћина. Николић је имао прилику али је његов покушај завршио са спољне стране Стојковићевог гола.

1. МИНУТ - Почела је утакмица нападом домаћина.

Атмосфера на улицама око стадиона не одаје утисак да се игра дерби.

Загревање играча оба тима пред меч:

Пратите "Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45