ЈУНАЈТЕД КОНАЧНО ЛИЧИ НА ЕКИПУ: "Црвени ђаволи" бројали до четири, Рашфорд одиграо одличан меч (ВИДЕО)

Ч. В.

17. 10. 2020. у 23:29

ФУДБАЛЕРИ Манчестер јунајтеда убедљиво су савладали Њукасл са 1:4 као гости у 5. колу Премијер лиге.

ЈУНАЈТЕД КОНАЧНО ЛИЧИ НА ЕКИПУ: Црвени ђаволи бројали до четири, Рашфорд одиграо одличан меч (ВИДЕО)

Коначно су изабраници Олеа Гунара Солскјера одиграли утакмицу по мери навијача. Изгледали су као озбиљна екипа, која добија један меч без проблема.

Одличну утакмицу одиграо је Маркус Рашфорд. Репрезентативац Енглеске је постигао гол и асистирао за два, изнудио је и пенал који Фернандеш није претворио у гол.

Ипак, није добро почело по госте. играо се други минут када је домаћин повео. Лук Шо није имао среће, пошто је салвадао Давида де Хеу. Погодила га је лопта после центаршута једног играча Њукасла и скренула правац, па шпански чувар мреже није могао ништа да уради.

Кренуо је Јунајтед од тог поготка да јури ка голу ривала. Убрзо је стигло изједначење, а прецизан је био Хари Мегвајер. Капитен "црвених ђавола" је одличним ударцем главом поравнао резултат.

Бруно Фернандеш је у 58. минуту пропустио велику прилику да доведе Јунајтед до предности. Десило се незамисливо - Портигалац је промашио пенал, тачније Дарлоу је одлично интервенисао.

Ипак, то није поколебало госте, који су кренули на све или ништа како би стигли до тријумфа. Таква игра им се исплатила.

Јунајтед је одиграо ураганских 10 минута и за то време постигао три гола. Посебно је леп био други. Контра за праве фудбалске уџбенике. Ван де Бек је упослио Рашфорда, овај је вукао лопту, оставио за Фернандеша, који је из не баш лаке позиције погодио рашље.

Преостала два гола постигли су Арон Ван-Бисака (првенац у дресу Јунајтеда) и поменути Рашфорд.

После ове победе "црвени ђаволи" се налазе на 14. месту са шест бодова, док су "свраке" 11. са једним више.