СРБИЈА ИСПУСТИЛА ПОБЕДУ: "Орлови" имали два гола предности, па ремизирали са Турском (ВИДЕО)

14. 10. 2020. у 20:28 >> 22:36

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије ремизирала је са Турском 2:2 у Истанбулу у 4. колу Лиге нација.

СРБИЈА ИСПУСТИЛА ПОБЕДУ: Орлови имали два гола предности, па ремизирали са Турском (ВИДЕО)

Нису "орлови" заслужили да изгубе, били су бољи ривал, али су захваљујући својом неопрезношћу дозволили домаћој селекцији да избегну пораз.

Водили су изабраници Љубише Тумбаковића са 0:2, но ни то није било довољно да се оствари прва победа у Лиги нација.

Голове за нашу селекцију су постигли Сергеј Милинковић-Савић и Александар Митровић након што је реализовао једанаестерац.За Турску су прецизни били Чалханоглу и Туфан.

Имала је Србија после другог примљеног гола неколико добрих шанси да победи, али су играчи Шенола Гунеша успели да одоле.

"Орлови" су испустили прилику да дођу до прве победе у Лиги нација. Истина, није ни Турска још увек уписала тријумф.

Србија је после ремија остала на последњем месту на табели са два бода, док Турска има три.

Турска: Гунок - Челик, Демирал, Текдемир, Калдирим - Туфан, Јокуслу - Ундер, Чалханоглу, Караман - Јилмаз.

Србија: Дмитровић - Миленковић, С. Митровић, Коларов - Лазовић, Лукић, Милинковић-Савић, Максимовић, Ристић - Ђуричић, Митровић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Турска - Србија 2:2

90+2. МИНУТ - Крај утакмице.

90+1. МИНУТ - Србија је остала са играчем више, након што је капитен Бурак Јилмаз добио други жути картон и послат је у свлачионицу мало пре времена.

85. МИНУТ - Могао је Сергеј да постигне други гол на утакмици, али је голман Турске одличном интервенцијом спречио "орлове" са поново поведу.

83. МИНУТ - Велику прилику је пропустио резервиста Душан Влаховић. Шутирао је млади нападач главом, са гол линије је лопту избио Демирал.

76. МИНУТ - Упела је Турска да дође до изједначења. Лоше је реаговала наша одбрана и након одбијене лопте Туфан је на неких пет метара поставио стопало и преварио Дмитровића.

70. МИНУТ - Замало да Ундер донесе изједначење домаћину. Шутирао је са десне стране, али се поново Дмитровић истакао.

65. МИНУТ - Стативу је погодио Митровић. Велика штета, врло лако је могло да буде 1:3. Важно је да се "орлови" нису повукли након примљеног гола.

64. МИНУТ - Покушао је Милинковић-Савић главом. Голман Турске је одбио лопту у корнер.

61. МИНУТ - Домаћи су кренули по изједначење. Дао је гол крила нашем ривалу и имали су полуприлику за изједначење, но чувар мреже "орлова" није дао да буде савладан.

57. МИНУТ - Успела је Турска да смањи резултат. Сјајну акцију одиграли су избраници Шенола Гунеша. Дупли пас су одиграли Караман и Чалханоглу, а овај други је без већих проблема затресао мрежу Дмитровића.

49. МИНУТ - Митровић дуплирао предност! Пеналу је претходио прекршај над Сергејом Милинковић-Савићем, а фудбалер Фулама је био сигуран егзегутор најстроже казне.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Турска - Србија 0:1

45. МИНУТ - Крај првог полувреме. "Орлови" заслужено воде у Истанбулу.

43. МИНУТ - Одлично стоје изабраници Љубише Тумбаковића на терену. Туска не може озбиљније да припрети и то је добро.

35. МИНУТ - Нема много прилика од када је Србија повела. Наши фудбалери зналачки чувају стечену предност и недозвољавају Турцима да запрете Дмитровићу.

29. МИНУТ - Добра шанса за Ристића. Са неколико метара је шутирао, али је лопта отишла поред гола Гунока.

22. МИНУТ - СРБИЈА ВОДИ! Сергеј Милинковић-Савић је стрелац. Одлично је Ристић центрирао, а фудбалер Лација сјајним ударцем главом довео "орлове" до вођства.

17. МИНУТ - Покушао је Србији да запрети Чалханоглу из слободног ударца. Ипак, на срећу "орлова" погодио је само живи зид.

11. МИНУТ - После доброг старта Турске дошло до затишја, нема много узбуђења. Миран период меча.

5. МИНУТ - Ударац је опробао Кладирим, но Дмитровић је добро интервенисао.

3. МИНУТ - Почела је утакмица у Истанбулу. Домаћин је много боље отворио сусрет и већ у првом нападу је Караман запретио, али Миленковић је блокирао ударац и послао лопту у корнер.