МЕСИЈЕВ 71. ГОЛ: Аргентинци побеђују и када не бриљирају

В. Н.

09. 10. 2020. у 18:54

У НОЋИ између четвртка и петка почеле су јужноамеричке квалификације за СП 2022 у Катару, а фаворити Аргентина и Ургувај до победа су дошли уз помоћ удараца са беле тачке, док су Парагвај и Перу поделили бодове (2:2).

Фото АП

Аргентинци нису били нарочито убељиви против репрезентације Еквадора, а једини стрелац на мечу био је Лионел Меси са пенала (1:0) у 13. минуту. Био му је то 71. погодак у 139. наступу за "гаучосе".

Уругвајци су повели против Чилеа из казненог ударца преко Луиса Суареза у 39. минуту. То није било довољно, јер Алексис Санчез је у 54. поравнао на 1:1, а коначан резултат поставио је Максимилијано Гомез у трећем минуту надокнаде (2:1).

На утакмици Парагваја и Перуа, која је завршена без победника, виђена су четири гола, са само два стрелца јер су Анхел Ромеро и Андре Кариљо по два пута тресли мрежу.