ФИФА: Ел Хадади и даље не може да игра за Мароко
СВЕТСКА фудбалска федерација (ФИФА) поново је данас одбила захтев да се дозволи Муниру Ел Хададију да уместо репрезентације Шпаније наступа за Мароко.
Фото: Архива Новости
Одлука о одбијању је донета упркос томе што су прошлог месеца ублажена правила о промени националног тима. Ел Хадади, који је рођен у Шпанији, а чији су родитељи из Марока, испуњава скоро све услове нових правила.
Играч да би променио репрезентацију, не сме да има више од три утакмице за сениорски национални тим, оне не смеју бити на великим турнирима, мора да прође бар три године од последњег наступа и да није играо пошто је напунио 21 годину.
Ел Хадади има један наступ за сениорски тим Шпаније, за коју је 2014. као играч Барселоне са 19 година дебитовао у квалификационој утакмици за Европско првенство, на којој је ушао са клупе.
Играње за репрезентацију Шпаније више није баријера за промену националног тима, али постоји проблем за његов наступ за младу селекцију те државе.
Ел Хадади је играо за младу репрезентацију Шпаније пошто је напунио 21 годину у септембру 2016.
Ново правило ФИФА гласи да у време када је играо последну званичну утакмицу за тренутни Савез не сме да има 21 годину.
Фудбалски савез Марока и сам играч ће имати право жалбе Суду за спортску арбитражу (ЦАС) у Лозани.
Мароко и сада фудбалер Севиље Ел Хадади су већ једном изгубили случај пред највишим спортским судом на свету.
Претходно се то десило пред Светско првенство у Русији 2018. године.
Прошле недеље је позван у репрезентацију Марока за пријатељске утакмице.
Препоручујемо
ОЦОКОЉИЋЕВ ПАРНИ ВАЉАК НЕ СТАЈЕ: Партизан убедљив против ФМП-а након преокрета
14. 12. 2025. у 23:01
И "ЛАЛЕ" У ТЕФТЕРУ "БЕЛИХ": Кошаркаши Слоге савладали Војводину пред својим навијачима
14. 12. 2025. у 22:19
"ЈАКО САМ ЗАБРИНУТ": Саша Обрадовић проговорио о Чими Монекеу после Спартака
14. 12. 2025. у 21:48
МИЛАНЕЗИ ОВЕ СЕЗОНЕ НЕ ЗНАЈУ СА НОВАЈЛИЈАМА У ЛИГИ: Један податак ипак радује навијаче - ево шта се последњи пут десило у шампионској сезони
СA жељом да увећа предност на врху табеле Серије А, Милан ће наставити борбу за Скудето у недељу поподне, када на стадиону "Ђузепе Меаца" дочекује Сасуоло.
14. 12. 2025. у 07:00
ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, изнедрила је и једну несвакидашњу ситуацију која има везе са спортом. Јер, најновије спортске вести из Русије тичу се украјинске шампионке, која је осујећена у покушају терористичког напада.
14. 12. 2025. у 16:00
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)