БРАВО, СРБИЈО! "Орлови" славили у Ослу, Сергеј мајсторијом пресудио Норвешкој (ВИДЕО)

08. 10. 2020. у 19:16 >> 23:14

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије остварила је веома важну победу против Норвешке, пошто је славила у Ослу са 2:1 после продужетака.

БРАВО, СРБИЈО! Орлови славили у Ослу, Сергеј мајсторијом пресудио Норвешкој (ВИДЕО)

Одличну утакмицу су одиграли изабраници Љубише Тумбаковића. Заслужили су да славе у првих 90 минута, али није било среће.

Велики број изгледних прилика пропустила је наша селекција. На крају је славила захваљујући мајсторији Сергеја Милинковић Савића, који је фантастичним голом обезбедио победу нашој селекцији.

Један од најважнијих циљева је био зауставити Ерлинга Халанда. Урадила је то сјајно наша одбрана, па је један од најбољих нападача света имао само једну прилику, када је његов ударац главом на гол линији зауставио Немања Максимовић.

Србија је прва дошла до предности у 82. минуту. Сергеј је неометан са неколико метара савладао Јарстајна, после одличне асистенције сјајног Александра Митровића.

Када су сви мислили да је то то што се тиче утакмице на стадиону "Улевал", десио се хладан туш. Норман је дошао до једен лопте и добрим ударцем са 16 метара матирао Рајковића.

У продужетку су "орлови" играли сјајно. Нису дозволили ниједну опасност пред нашим голом. Пред сам крај првог продужетка Сергеј, који је ушао са клупе је постигао други гол на утакмици и донео велику победу Србији.

Изабраници Љубише Тумбаковића ће у мечу за одлазак на Европско првенство играти против Шкотске, у новембру, у Београду.

Стадион: "Улевал". Гледалаца: 200. Судија: Данијеле Орсато (Италија). Стрелци: Норман у 88. за Норвешку, Сергеј Милинковић Савић у 82. и 103. минуту за Србију.

НОРВЕШКА: Јарстејн - Елабедалауи (од 116. Торсби), Региниусен (од 91. Штандберг), Ајер, Алесами (од 106. Линес) - Едегор (од 111. Елијануси), Берге, Хенриксен.  (од 46. Норман), Јохансен (од 66. Кинг) - Серлот и Холанд.

СРБИЈА: Рајковић - Миленковић, С. Митровић, Коларов - Лазовић (од 106. Гаћиновић), Гудељ, Максимовић (од 80. Миливојевић), Ристић - Тадић (од 119. Лукић), Ђуричић (од 80. Милинковић Савић) - А. Митровић.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК:

117. МИНУТ - Кренула је Норвешка да напада, али оно што је добро је то да нема опасности по гол Рајковића.

108. МИНУТ - Сјајно је извео слободан ударац Коларов, али је одлично интервенисао Јарстајн.

106. МИНУТ - Почео је други продужетак. "Орлове" још 15 минута дели до победе.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК:

120. МИНУТ - Крај уткамице!

105. МИНУТ - Завршен је први продужетак, Србија води са 2:1. Оба гола су дело Сергеја Милинковић Савића.

103. МИНУТ - Поново воде "орлови". Прелеп гол везисте Лација. Одлична контра Србије. Митровић је упослио Лазовића на десној страни, овај оставио повратну до Тадића, који је дотурио лопту до Сергеја. Везиста Лација је прелепо боцнуо лопту и пребацио голмана домаћих.

101. МИНУТ - Невероватно! Какве две шансе није искористила Србија. Најпре је Лазовић погодио стативу, а онда је Тадићев ударац након одбитка зауставио Јарстајн.

96. МИНУТ - Нема много узбуђења за сада у првом продужетку. Делује као да је обе селекције стигао умор.

91. МИНУТ - Почео је први продужетак у Ослу.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

90+4. МИНУТ - Крај утакмице. Играће се продужеци на стадиону "Улевал".

88. МИНУТ - Штета! Из ничега смо дозволили Норвешкој да изједначи. Норман је стрелац, шутирао је са неких 16 метара, лопта је прошла кроз "шуму" ногу и Рајковић није могао ништа да уради.

86. МИНУТ - Сјајни Рајковић. Одлично је пробио по десној страни пробио Кинг, а наш голман је још боље интервенисао.

Детаљ са утакмице Норвешка - Србија/ФОТО: ФСС

82. МИНУТ - Србија води у Ослу! Коначно је повела наша селекција. Сјајно је лопту после центаршута Тадића вратио Митровић лопту на петерац, а у гол ју је закуцао резервиста Сергеј Милинковић Савић.

Радост Милинковић Савића и Миливојевића након поготка наше селекције/Фото: EPA-EFE/Fredrik Varfjell

74. МИНУТ - Опасност и на другој страни. Резервиста Кинг је опасно шутирао. Рајковић је добро интервенисао и тако спречио Норвешку да поведе.

73. МИНУТ - Добро је тукао Коларов са неких 30 метара, али је Јарстајн обио лопту у корнер.

71. МИНУТ - Домаћи су први пут покушали озбиљније да запрете у другом делу меча. Пробао је Одегар, но лопта је отишла високо преко гола.

64. MИНУТ -  Дуго је без шансе. Остаје велики жал што изабраници Љубише Тумбаковића нису до сада  постигли погодак.

57. МИНУТ - Опет Митровић и опет промашај нажалост. Додуше сада му је мало засметао Региниусен.

Реакција Дарка Лазовића највоље показује какве шансе је имала Србија/ФОТО: ФСС

55. МИНУТ - Боља шанса од ове не може. Лазовић је убацио лопту ка Ђуричићу. Са четири метра је шутирао наш везиста, но погодио је Јарстајна. Велика штета!

50. MИНУТ - Почело је друго полувреме. После пет минута игре нема опасних прилика.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

45. МИНУТ - Опет је Норвешка запретила. Сада је Серлот тукао главом, али је на висини задатка био Рајковић. Центаршут је упутио Халанд. То је уједно била последња шанса у првом делу меча.

42. МИНУТ - Затишје након велике прилике фудбалера Фулама. Имали су Скандинавци један корнер, из кога није било опасности по Рајковића.

34. МИНУТ - НЕВЕРОВАТНО! Митровић је пропустио шансу утакмице. Шутирао је са пет метара преко голова, после идеалног додавања Ђуричића. Велика штета, ово је била 100 одсто шанса.

32. МИНУТ - Имали су Норвежани идеалну шансу. Наравно, Халанд је био тај који је био близу поготка. Након његовог ударца главом после корнера који је извео Одегар са гол линије је лопту избуио Максимовић.

Ерлинг Халанд је имао најбољу прилику за Норвешку/Фото: ЕПА-ЕФЕ/Фредрик Варфјелл

25. МИНУТ - Велика шанса за Србију. Лазовић је одлично центрирао, а Митровић шутира, али мало поред гола.

19. МИНУТ - Опер је Митровић покушао главом. Јарстајн је поново одбранио. Само је овога пута судија Данијеле Орсато свирао фаул у нападу.

17. МИНУТ - Нова сјајна лопта Тадића. Митровић је из прве шутирао главом, али је лопта завршила у наручју голмана скандинавске селекције.

12. МИНУТ - После почетне доминације наше репрезентације, Норвешка је мало успоставила контролу, али нема опасности по гол Предрага Рајковића.

6. МИНУТ - "Орлови" су сјајно ушли у утакмицу. Лазовић је сада имао идеалну прилику. Крилни фудбалер наше селекције је изблокиран.

5. МИНУТ - Велика шанса за Србију. Тадић је одлично упослио Ђуричића, но фудбалер Сасуола је шутирао са леве стране поред гола.

4. МИНУТ - Тадић је центрирао из слободног ударца. Ипак, нико од наших фудбалера није успео да стигне до лопте, па је још једна потенцијална опасност по гол Јарстајна отишла у неповрат.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Улевал" и одмах је покушао Митровић главом, али није био довољно прецизан.