ЛИВЕРПУЛ ПРЕЈАК ЗА АРСЕНАЛ: "Црвени" славили у дребију кола, деби из снова за Жоту (ВИДЕО)
ФУДБАЛЕРИ Ливерпула победили су Арсенал са 3:1 на "Енфилду" у дербију 3. кола Премијер лиге.
Фото: EPA-EFE/Paul Ellis / POOL
"Црвени" су наставили са одличним партијама у новој сезони. Изабраници Јиргена Клопа уписали су и трећи тријумф и успешно су кренули у поход на одбрану титуле.
Ипак, није све добро почело по домаће. Играо се 25. минут када је Александар Лаказет искористио велику грешку Ендрјуа Робертсона и савладао Алисона.
Ливерпул није дуго чекао на изједначење. Само три минута касније Садио Мане је поравнао. Сенегалац је убацио лопту у празну мрежу након одбитка после шута Мохамеда Салаха.
Желели су домаћи фудбалери до одласка на одмор да преокрену резултат и у томе су успели. Робертсон се искупио за грешку и постигао првенац у новој сезони. Остао је сам на левој страни након центаршута Трента Александер-Арнолда и није му било тешко да савлада Бернда Лена.
Александер Арнолд је овим успешним додавањем дошао до 27 асистенције у Ливерпулу, више него Дирк Кујт за целу каријеру у клубу са "Енфилда" иако је одиграо 111 утакмица мање. Импресивно.
Клоп је у наставку утакмице дао шансу новјалији Диогу Жоти и Португалац није могао да замисли лепши деби. Одмах се уписао у стрелце и нема сумње да ће му ово бити велики подстрек за даље.
"Црвени" су после победе остали на максималном учинку од девет бодова, док је ово тиму из Лондона био први пораз, а има и два тријумфа.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али "карамеле" се неће предати без борбе
ВАЖАН понедељак у Премијер лиги доноси дуел на "Хил Дикинсон" стадиону где Евертон жели да по први пут после сезоне 2013/14 упише две победе над разизграним Манчестер јунајтедом у истом шампионату.
23. 02. 2026. у 08:00
СРБИ У ЦЕНТРУ СКАНДАЛА СВЕТСКИХ РАЗМЕРА! Још Срба хитно избачено из тениса, урадили оно што никако нису смели!?
Најновије вести из тениса су шокантне.
23. 02. 2026. у 15:18
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)