ДОБРА УВЕРТИРА ПРЕД АРАРАТ: Звезда убедљива у Лучанима, нови гол Фалћинелија (ВИДЕО)

26. 09. 2020. у 17:25 >> 19:48

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде наставили су серију победа у Суперлиги Србије, пошто су у 9. колу убедљиво савлдали Младост у Лучанима са 4:0.

Црвено-бели су у домаћем првенству стигли до деветог тријумфа из исто толико утакмица. Шампион Србије је лакше него што се очекивало победио Младост.

Лучанци су храбро ушли у меч, али су гости брзо успоставили теренску иницијативу.

Звезда је до предности стигла у 37. минуту после комбинације клупске деце. Николић се нашао у улози асистента, а погодак је постигао Жељко Гаврић.

У наставку утакмице још бољи су били гости. Најпре је предност дуплирао Катаи, а потом се на другој узастопној утакмици у стрелце уписао Дијего Фалћинели. Сигурно да навијачи Звезди могу да буду срећни што је Италијан одмах по доласку почео да даје голове.

Четврти гол био је дело играча Младости Крајишника који је после центаршута Кагне, главом затресао сопствену мрежу.

Ова победа је добра увертира за црвено-беле пред оно што следи - дуел са Араратом у плеј-офу за Лигу Европе.

Звезда ће шампиону Јерменије гостовати у четвртак.

Младост: Зечевић - П. Јовановић, Шатара, Мићевић, Цветковић - Јешић, Крајишник, Радивојевић, Бабић - Л. Јовановић, Бојовић.

Црвена звезда: Борјан - Гајић, Панков, Дегенек, Родић - Петровић - Николић, Катаи, Иванић, гаврић - Фалћинели.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Лучанима.

3. МИНУТ - Пробао је Мићевић да савлада Милана Борјана, али је лопта након његовог шута завршила високо преко гола.

5. МИНУТ - Покушали су млади играчи Звезде. Ударац Гаврића је зауставио Зечевић, док је шут Николића завршио изнад пречке гола домаћих.

11. МИНУТ - Гајић је оштро центрирао са десне стране, но опет је голман Младости добро реаговао и отклонио опаснот.

15. МИНУТ - Храбро су Лучанци ушли у  утакмицу. Ипак, госту су преузели теренску иницијативу и више се игра на половини домаћих.

16. МИНУТ - Лепа акција Звезде није крунисана поготком. Николић је упослио Иванића, овај проиграо Гајића, али је десни бек гостију главом шутирао поред гола.

23. МИНУТ - Нема много узбуђења. У Лучанима је почела да пада киша јаког интезитета. То ће сигурно отежати услове за игру и једнима и другима.

27. МИНУТ - Први пут на утакмици је покушао Дијего Фалћинели. Опробао је Италијан ударац са неких 20-ак метара, но ни он није био прецизан.

35. МИНУТ - Нема много правих прилика у Лучанима. Пробао је Катаи из слободног ударца да упосло неког од саиграча, али није био успешан у томе.

37. МИНУТ - Води Звезда! Комбиновала су Звездина деца. Са леве стране је центрирао Николић, а егзекутор је Гаврић, који је са неколико метара лако савладао Зечевића.

39. МИНУТ - Распламсала се игра након гола гостију. Одмах је Звезда могла да дуплира предност. Ипак, то се није десило, јер Гајић није добро завршио обећавајући напад црвено-белих.

45. МИНУТ - Завршено је прво полувреме на градском стадиону у Лучанима.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

48. МИНУТ - Прва добра прилика у наставку утакмице. Катаи је добро шутирао са неких 17 метара и замало је Звездина десетка била непрецизна.

49. МИНУТ - Треба рећи и да је тренер домаћих Нешко Миловановић извршио две имене. На терену су Иван Милошевић и Обиора Одита.

53. МИНУТ - И Дејан Станковић је извршио две промене. У игру су ушли Гелор Канга и Марко Гобељић. Они су заменили Његоша Петровића и Милана Родића.

54. МИНУТ - Звезда води 2:0. Гол је постигао Александар Катаи. Пре гола је добро шутирао Фалћинели. Његов ударац је зауставио Зечевић, лопта се одбила до Катаија, а овај је одличним ударцем десном ногом дуплирао предност гостију.

56. МИНУТ - Фалћинели погађа за 3:0. Врло брто Звезда даје нови гол. Оно што није успео малопре јесте сада Италијан. Сјајно је скочио после центаршута Канге и постигао трећи погодак у црвено-белом дресу.

62. МИНУТ - Ударац је опробао и Дегенек. Штопер Звезде је тукао са неких 30 метара. Имао је голман домаћих мало проблема да исконтролише лопту, али је на крају успео.

70. МИНУТ - Звезда не престаје да даје голове. Сјајно је Канга извео слободан ударац, а сопствену мрежу је затресао Крајишник.

79. МИНУТ - Стали су на лопту црвено-бели голмани мирују од када су гости постигли четврти погодак.

81. МИНУТ - Коначно неки покушај домаћих. Шутирао је Баха из добре позиције, блокирао је то Ераковић и одбио лопту у корнер. После ударца из угла Бојовић је тукао главом, али је лопта отишла поред гола.

90. МИНУТ - Крај утакмице. Нова убедљива победа Звезде!