ЛУДНИЦА У БРАЈТОНУ: Фернандеш са беле тачке донео победу Јунајтеду у дестом минуту надокнаде (ВИДЕО)

26. 09. 2020. у 16:00

ФУДБАЛЕРИ Манчестер јунајтеда уписали су прва три бода у новој сезони Премијер лиге, пошто су победили Брајтон у гостима са 3:2 у невероватној завршници.

Но, да кренемо редом. Свега је било на овој утакмици. Наравно није могло ништа без ВАР-а да прође, виђен је и преокрет "црвених ђавола", поништени голови...

Брајтон је сјајно почео меч. Загосподарили су тереном домаћи. Давида де Хеу је оквир гола спасао у чак три наврата, да би домаћин коначно до предности дошао у 40. минуту.

Након прекршаја који је начинио Бруно Фернандеш у свом казненом простору Брајтон је стигао до вођства. Лопту је на белу тачку наместио Мапеј и лако савладао Шпанца - популарном "паненком".

Ипак, гости су успели да изједначе до одласка на одмор и то из првог шута на утакмици. Центрирао је Фернандеш, Матић је био сам на другој стативи, вратио је лопту на петерац, а Донк је затресао сопствену мрежу.

Јунајтед је у 52. минуту дошао до преокрета преко Маркуса Рашфорда. Но, судија Крис Кавано је након консултација са људима из ВАР собе поништио погодак Енглезу.

Оно што није успео тад јесте три минута касније. Примио је крилни нападач гостију лопту од Фернандеша, стуштио се у казнени простор домаћина, ослободио се неколико играча и одличном ударцем савладао Мета Рајана.

Изгледало је да бодови сигурно иду у Манчестер, али фудбал је поново показао колико је занимљив. У петом минуту надокнаде Марч је донео изједначење Брајтону. Остао је сам на другој стативи и главом убацио лопту у мрежу.

Након тога уследио је шок за домаће. Изабраници Олеа Гунара Солскјера су изнудили корнер у деветом минуту надокнаде. Шутирао је Мегвајер, а судија је поново одлучио да консултује ВАР и овога пута је показао на белу тачку.

Сигуран са 11 метара је био Бруно Фернандеш, који је тако у једном лудом мечу донео прву победу Јунајтеду у Премијер лиги.

Сада оба тима имају по једну победу, с тим да је ово Брајтону био други пораз.