"ПЕТАРДА" ВОЖДОВЦА НА "КРОВУ": "Змајеви" прегазили Раднички
ФУДБАЛЕРИ Вождовца прегазили су Раднички из Ниша са 5:0 на свом терену у прој утакмици 9. кола Суперлиге Србије.
ФОТО: АП
Већ после 27. минута игре било је јасно да ће бодови остати у Београду, пошто су изабраници Јована Дамјановића водили са 3:0. Голове су постигли Вујновић, Путинчанин и Милосављевић.
Ипак, треба напоменути да је при резултату 1:0 велику прилику за госте пропустио Ненад Гаврић, када је са свега неколико метара после одличног центаршута Николе Аксентијевића пребацио цео гол.
Очекивала се реаквија играча Радослава Батака у другом полувремену, али уместо тога домаћин је наставио да постиже голове.
У стелце су се до краја уткамице уписали Пантовић и Стојчев.
Вождовац је одлично реаговао после убедљивог пораза од Звезде, а "змајеви" у последња два меча на свом терену имају две победе и гол разлику 9:0.
После овог тријумфа екипа из Београда има 13 бодова и налази се на осмом месту на табели, док су Нишлије шесте са 16 бодова.
СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ, 9. КОЛО
Петак
Вождовац - Раднички 5:0 (3:0)
(Вујновић 7, Путинчанин 18, Милосављевић 27, Пантовић 67, Стојчев 80)
Субота
Чукарички - Мачва 16
Јавор - Златибор 16
Радник - Рад 16
ТСЦ - Спартак 16
Младост - Црвена звезда 18
Недеља
Напредак - Металац 16
Пролетер - Нови Пазар 16
Понедељак
Инђија - Војдводина 16
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ПОВРАТАК НА ВРХ ИЛИ ЈОШ ЈЕДАН НЕПРИЈАТАН УДАРАЦ? ПСЖ тражи реакцију против неугодних дога на "Парку принчева“
Париз сен Жермен ће у петак увече имати прилику да се бар привремено врати на прво место Лиге 1, али задатак није ни мало једноставан јер у престоницу стиже увек опасни Лил.
16. 01. 2026. у 07:30
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН, НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ: Роџер Федерер "сахранио" Новака Ђоковића
Најновије вести из тениса тичу се Аустралијан опена.
15. 01. 2026. у 20:15
НАЉУТИО И РУСЕ: "Милановићев коментар је врло провокативан у тренутним околностима"
РУСКИ амбасадор назвао је "провокативном" идеју хрватског председника.
17. 01. 2026. у 11:32
Коментари (0)