МУКЕ ЈУНАЈТЕДА ПРОТИВ КРИСТАЛ ПАЛАСА: Заха срушио бивши клуб, првенац Ван де Бека (ВИДЕО)

19. 09. 2020. у 20:47

ФУДБАЛЕРИ Манчестер јунајтеда поражени су од Кристал Паласа са 1:3 на "Олд Трафорду" у 2. колу Премијер лиге.

Била је ово прва утакмица изабраника Олеа Гунара Солскјера у новој сезони и одмах су разочарали навијаче.

Бледо је изгледао домаћи тим на овој утакмици, није остврио много изгледних шанси, што су гости из Лондона искористили и уписали друфи тријумф ове сезоне.

Само седам минута је играчима Роја Хоџсона било довољно да дођу до предности. Центрирао је Шлуп са леве стране, а неометан на другој стативи се нашао Таузенд и матирао Давида де Хеу.

Очекивала се реакција "црвених ђавола" у другом полувремену. Ипак, уместо тога уследио је нови гол за госте. Виктор Линделоф је блокирао ударац Ајуа, али је судија Мартин Еткинсон након гледања ВАР-а досудио пенал за госте, јер се испоставило да је Швеђанин играо руком.

Де Хеа је успео да одбрани једанаестерац Ајуу. Ипак, судија је одлучио да се пенал понови због тога што је Шпанац прешао гол-линију. Другу прилику гости нису пропустили. Заха је извео одлично пенал и повисио на 0:2.

Јунајтед је кренуо на све или ништа не би ли успео да избегне пораз и успео је да смањи резултат. Играо се 80. минут када је новајлија Дони дан де Бек погодио мрежу ривала. Урадио је то након што се лопта одбила од једног играча Кристал Паласа.

Тачку на овај сусрет ставио је Заха, иначе бивши фудбалер Манчестер јунајтеда. Одлично је шутирао са 16 метара и Де Хеа није могао ништа да уради.

Велико разочарење за  навијаче Јунајтеда. Њихови љубимци су разлочарали већ на старту првенства.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44