ЕВЕРТОН 2/2: ВБА размонтиран на "Гудисону", хет-трик Калверта-Луина (ВИДЕО)

19. 09. 2020. у 16:19

ФУДБАЛЕРИ Еветрона победили су на свом терену Вест Бромвич Албион са 5:2, у другом колу Премијер лиге.

ЕВЕРТОН 2/2: ВБА размонтиран на Гудисону, хет-трик Калверта-Луина (ВИДЕО)

Евертон је уписао и другу победу у новој сезони, док је Вест Бром забележио други пораз. Утакмицу је обележио сјајни Доминик Калверт-Луин, који је постигао хет-трик.

Гости су до предности дошли у 10. минуту голом Грејдија Дијанање, али је Евертон преко Доминика Калверт-Луина у 31. и Хамеса Родригеса у 45. минуту успео да преокрене резултат већ до одласка на одмор.

У првом минуту надокнаде времена Кијеран Гибс је добио црвени картон због ударања Родригеса, а након што је судија одсвирао крај првог полувремена "поцрвенео" је и тренер Вест Брома Славен Билић због приговора.

И са играчем мање на терену, Вест Бром је у 47. минуту изједначио голом Матеуса Переире. Био је то фантастичан погодак из слободног ударца.

Радост гостију није дуго трајала пошто је само седам минута касније Мајкл Кин донео нову предност домаћем тиму.

Победу Евертону потврдио је Калверт-Луин са два нова поготка, у 62. и 66. минуту.

Изабраници Карла Анћелотија у наредном колу гостују Кристал Паласу, док Вест Бром чека још један тежак задатак пошто му у госте долази Челси.