ЗВЕЗДА ПАЛА НАКОН ПЕНАЛА: Црвено-бели испали из Лиге шампиона

Ч. В.

16. 09. 2020. у 16:27 >> 19:43

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде испали су из квалификација за Лигу шампиона.

Омонија је савладала црвено-беле са 2:1 након бољег извођења пенала (4:2), у регуларном делу је било 1:1.

Била је Звезда бољи ривал, имала је неколико сјајних шанси да током 90 минута реши питање победника. Није то успела, па је након пенала елиминисана из Лиге шампиона.

Домаћин је повео у 30. минуту када је Луфтнер погодио након једне не баш добре реакције Милана Борјана. Одбила се лопта од пречке након корнера и чешки дефанзивац је само убацио грудима у празну мрежу.

Тренутак када је Луфтнер савладао Борјана/Фото: EPA-EFE/ SAVVIDES PRESS

Ипак, гости су успели да изједначе до одласка на одмор. Мирко Иванић је сјајно главом савладао Фабијана, после одличног центаршута Бена.

У наставку утакмице је Звезда пропустила неколико добрих прилика, пре свих Бен. Имала је и Омонија једну сјајну прилику преко Ботеака, али је Борјан у тој ситуацији сјајно интервенсиао.

Током продужетака су и једна и друга екипа играле резервисано, па се приступило извођењу пенала.

Сваки фудбалер тима из Никозије је био прецизан, док је Фабијано зауставио покушаје Дијега Фалћинелија и Милоша Дегенека.

Звезда није завршила ушеће у Европи. Њу сада очекује последње коло квалификација за Лигу Европе.

Стадион: "ГСП". Без публике. Судија: Крис Кавано (Енглеска). Стрелци: Луфтнер у 30. за Омонију, Иванић у 45. за Звезду.

Омонија: Фабијано - Ланг, Хубочан (од 90+3. Кусулос), Луфтнер, Лецјакс - Папулис (од 98. Лоизу), Гомез, Гомес, Тијаго (од 118. Асанте) - Ботеак, Какулис (од 65. Кали Сене).

Црвена звезда: Борјан - Гобељић, Милуновић, Дегенек, Родић (од 106. Гајић) - Саного - Бен, Канга, Иванић (од 81. Јованчић), Катаи (од 101. Гаврић) - Вукановић (од 89. Фалћинели).

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Никозији на "ГСП" стадиону.

3. МИНУТ - Први покупај имали су домаћи фудбалери. Пробао је Тијаго са неких 20 метара, али је лопта завршила преко гола.

4. МИНУТ - Опасност и пред голом Омоније. Катаи је пробио по десној страни, убацио лопту пред гол ривала, но реаговао је Фабијано и спречио потенцијалну опасност. Треба рећи и да је судија Крис Кавано можда направио грешку у једној ситуацији. Лошу повратну лопту је врати Луфтнер, а Бен је могао да дође до ње. Делује да га је тада на ивици казненог простора фаулирао чешки фудбалер, но Енглез је само одмахнуо руком.

9. МИНУТ - Покишао је Канга ударцем из даљине и успео је да изнуди корнер.

Канга у дуелу са Гомезом/Фото: EPA-EFE/ SAVVIDES PRESS

11. МИНУТ - Опрезно се игра за сада. Нема изгледних прилика. Пробали су пар пута и једни и други.

13. МИНУТ - Иванић је одлучио да види колико је спреман голман домаћих. Тукао је добро са неких 18 метара, али је Бразилац на голу Омоније добро реаговао.

19. MИНУТ - Могли су црвено-бели боље да заврше ситуацију пред голом Омоније. На крају је Бен покушао маказицама, но лопта је отишла високо изнад пречке.

22. МИНУТ - Звезда све више напада. Чека се нека изгледна прилика пред голом кипарског клуба.

26. MИНУТ - Добар покушај гостију. Центрирао је Канга, а главом је покушао Бен, ипак као и у претходној ситуацији није био прецизан.

27. МИНУТ - Велика шанса за Звезду. Могао је Вукановић да доведе црвено-беле у вођство. Ипак, судија Кавано је свирао фаул у нападу, но момак из Гајдобре је пре тога могао боље да реагује.

30. МИНУТ - Води Омонија. Невероватан гол је примила Звезда. Гомез је директно из слободног ударца погодио пречку, а Луфтнер се само поклонио и довео домаће до вођства. Делује да је Борјан морао боље да реагује.

34. МИНУТ - Покушава Звезде углавном из даљине. Кагна је пробао два пута, али није било промене резултата, па тим из Никозије и даље води.

39. МИНУТ - Опасан покушај Канге. Габонац је опет пробао из даљине и био је јако близу да постигне гол. На крају је био само корнер.

42. МИНУТ - Игра се пред голом домаћих, али Звезда не успева да створи праву шансу, јер се Омонија одлично брани.

45. МИНУТ - Звезда је изједначила! Мирко Иванић игра у сјајној форми. Одлично је центрирао Бен, а Иванић је фантастично главом погодио за 1:1.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

46. МИНУТ - Почео је други део меча у главном граду Кипра.

48. МИНУТ - Покушао је Катаи. Прошао је сјајно по левој страни, шутирао искуса, но опрезан је био Фабијано.

54. МИНУТ - Опасан покушај Катаија. Тукао је из слободног ударца, али од свега само корнер.

56. МИНУТ - Могла је Омонија опет да поведе. Ботеак је покушао, лопта је на путу ка голу закачила Дегенека - на срећу гостију од свега је домаћин добио само корнер.

Стрелац гола за Звезду - Мирко Иванић/Фото: EPA-EFE/SAVVIDES PRESS

58. МИНУТ - Велика прилика за Бена. Родић је упослио нападача Звезде, овај је из изгледне ситуације пребацио гол.

61. МИНУТ - Нова добра прилика за црвено-беле. Гобељић је оставио повратну лопту Иванићу. Ипак, стрелац јединог гола за Београђане је замало био непрецизан.

63. МИНУТ - Умало да Омонија опет поведе. Дошла је лопта до Виктора Гомеса. Португалац је одлично шутирао, али није био прецизан.

64. МИНУТ - Канга није извео слободан ударац онако како је морао. Габонац је покушао са 23 метра. На крају право у Фабијана.

67. МИНУТ - Велика прилика за домаћина. Ботеак је одлично шутирао из волеја, али је Борјан маестрално реаговао и спречио домаће да поново поведу.

75. МИНУТ - Још једна велика прилика за госте. Родић је опет упослио Бена. Фудбалер са Коморских Острва је добро шутирао, али је лопта на путу до гола погодила Лецјакса.

Александар Катаи/Фото: EPA-EFE/ SAVVIDES PRESS

79. МИНУТ - Опет покушава Бен. Неда се крилном нападачу црвено-белих да се упише у стрелце.

87. МИНУТ - Нема прилика од покушаја Бена.

88. МИНУТ - Пробао је из даљине резервиста Душан Јованчић, но ударац није био много јак и прецизан, па до промене резултата није дошло.

90+3. МИНУТ - Завршена је утакмица на "ГСП" стадиону. Меч је окончан 1:1, па ћемо у Никозији гледати проужетке.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК:

91. МИНУТ - Почео је први продужетак. У финишу регуларног дела у игру је ушао Дијего Фалћинели.

96. МИНУТ - Нема узбуђења у наставку утакмицу. Делује да су обе екипе ушле доста опрезније у продужетке.

103. МИНУТ - Дејан Станковић је извршио трећу измену. На терен је послао младог Жељка Гаврића, а из игре је изашао Александар Катаи.

105. МИНУТ - Завршен је први продужетак.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК:

107. МИНУТ - Последња промена у Звезди. На терену је Милан Гајић, који је заменио Милана Родића.

112. МИНУТ - Сјајан покушај Жељка Гаврића. Шутирао је искоса са леве стране, али је мало фалило да савладал Фабијана.

120. МИНУТ - Крај другог продужетка, пенали одлучују победника.