ЛИГА НАЦИЈА: Италија савладала Холандију, Норвешка демонстрирала силу

07. 09. 2020. у 22:50

ФУДБАЛСКА репрезентација Италије славила је против Холандије са 1:0 у Амстердаму у другом колу Лиге нација.

Одлучујући тренутак на овој утакмици догодио се у првом минуту судијске надокнаде првог полувремена када је Ћиро Имобиле убацио лопту са леве стране, а главом ју је закуцао Николо Барела.

Није на овом мечу било много изгледних прилика. Покушао је домаћин у другом делу сусрета да дође до изједначења, али Дони Ван де Бек и Мемфис Депај нису искористили шансе које су им се указале.

Изабраници Роберта Манћинија су до краја меча зналачки сачували стечену предност и дошли до прве победе у новој сезони Лиге нација, док је Холандија након тријумфа над Пољском претрпела први неуспех.

Меч који је највише занимао навијаче Србије је био између Северне Ирске и Норвешке. Скандинавска селекција је прегазила ривала са 1:5.

Голове за екипу Ларса Лагербека постигли су Ерлинг Халанд који се два пута уписао у стрелце. Исто толико пута је прецизан био и Александар Сорлот, док је једном погодио Мохамед Елијануси.

Норвешке гол машине - Алексанар Сорлот и Ерлинг Халанд/Фото: ЕПА-ЕФЕ/АИДАН ЦРАWЛЕY

Једини стрелац за домаћу селекцију био је Пади Мекнир.

Овако добра игра Норвешке не може да радује навијаче у Србији, али се ипак надамо да ће "орлови" бити спремни за дуел у Ослу и однети победу из тог града.