"ОРЛОВИ" БЛЕДИ ПРОТИВ ТУРСКЕ: Зрели су за ремонт

Н. ИЉУКИЋ

07. 09. 2020. у 22:00

ТАНКО је ово. Немамо игру. Било је много лоше. Не можемо гол да дамо. Ћути, добро је... извукосмо се.

ОРЛОВИ БЛЕДИ ПРОТИВ ТУРСКЕ: Зрели су за ремонт

Ако је неко у вашем окружењу имао другачији коментар од поменутих, а занимало га је шта је било на утакмици Србија - Турска (0:0), онда тај није гледао исти меч. Фудбалска репрезентација је у мечу без голова другом кола Лиге нација ремизирала са ривалом са којим традиционално добро узлази на крај. Али сплет околности и очигледно лоших ствари учинио је да на овој утакмици "орлови" откину само бод. Парадоксално, слађи бод...

Јер, играли смо од 27. минута без расположеног, али повређеног Лазовића, са просечним Гаћиновићем. Играли смо од 50. минута без оправдано искљученог капитена Коларова, који ће имати право да наступа против Норвешке. На крају само бод у мечу без голова, у којем белоруски судија није видео пенал над Тадићем и на мечу у којем се као на тацни видело да су се наши с лоптом дружили тек у Старој Пазови на окупљању.

- Има детаља у нашој игри о којима ћемо морати дебело да се замислимо. Потребно је да се у игри преузме много више одговорности, да све линије тима функционишу много боље. Модерни фудбал је јасан. Напад почиње од добре одбране и обрнуто - више него самокритичан је био Душан Тадић који је од 50. минута и искључења Коларова понео капитенску траку око руке.

СЕРГЕЈ ВАН тима, ЈОВИЋ НИ МИНУТ

БИЛО би добро да се после нове епизоде у репрезентацији Србије не појави група увређених или напрасно повређених. Занимљив је био поглед на састав "орлова" пре меча Србија - Турска. У њему није, ни на клупи за резерве, било Сергеја Милинковић-Савића и Николе Максимовића. Први је незадовољан напустио игру у Москви, а други је био најлошији на мечу са Русима. Занимљиво је да у ова два меча ни минут није одиграо тек опорављени Лука Јовић.

Успео је селектор Љубиша Тумбаковић можда дан пре утакмице да завара траг када је на званичну конференцију за новинаре довео стандарног првог голмана Марка Дмитровића, а у недељу увече међу стативе ставио несигурног Предрага Рајковића. Идеја да се промешају карте, да Немања Радоњић почне дуел са Турцима, да "клинци" Павловић и Миленковић буду стубови одбране, показала се као добра, јер поменута тројица су још и добро радила свој посао. Али у везном реду и у шпицу напада је - шкрипало. Не може Митровић све, треба поштено рећи. Али не може ни сам.

- Упозоравали смо на чињеницу да ова група играча нема довољно тренинга у ногама. Нисмо примили гол после дуже времена, нажалост, нисмо га ни дали. Наш коначни циљ је добра игра и победа у Ослу против Норвешке 8. октобра - најављује селектор Љубиша Тумбаковић.

До 8. октобра и дуела године против Норвежана остало је тачно још месец дана. Тумбаковић је видео свој тим сада и следећи пут видеће их тада, када ће пред њим и екипом бити огроман улог. Биће његова селекција до тада можда и ремонтована, али биће и Норвежани, који су на старту Лиге нација разочарали код куће против Аустријанаца (1:2).

О лошем издању против Турске причају засад само актери. Веровали или не, "Новости" су јуче контактирале с двојицом бивших селектора Србије и двојицом фудбалских тренерских ветерана који би имали шта да кажу. Поштујући њихов лик и дело и не откривајући њихов идентитет, са жаљењем вам преносимо њихове, скоро "прекопиране" изјаве:

- Немојте мене. Имам свашта да кажем, али мислим да не би било у реду у овом тренутку.

До неке боље прилике и можда до победе у Ослу. Тада ће вероватно у реду да стоје сви они који ће да нас хвале.