УТАКМИЦА ВИШЕ ЛИЧИЛА НА КОСОВСКИ БОЈ, НЕГО НА ФУДБАЛСКИ МЕЧ: Капитен Коларов поцрвенео у 50. минуту, а судија нас оштетио за пенал

Н. ИЉУКИЋ

07. 09. 2020. у 00:25

ХТЕЛИ смо да видимо храбрију, бољу и конкретнију Србију, а видели смо утакмицу са Турцима која је више личила на косовски бој него на фудбалски меч.

На крају су у утакмици 2.кола Лиге нација мреже остале мирне , на семафору није мрднуло оних 0:0, а утисак је да је вреднији бод освојила селекција Љубише Тумбаковића .

Ако има добрих ствари у ремију и боду онда је то чињеница да је наш гол остао немачке после пуних 11 такмичарских утакмица и да је Србија са десеторицом на терену успела да одоли Турцима који су скоро цело друго полувреме имали човека више на терену.

Капитен Србије Александар Коларов је и надокнади првог дела меча о већ у петом минуту наставка добио по један жути картон , панга је веома лоши белоруски судија послао у свлачионицу.

Издржала је Србија све трапаве налете гостију, последња линија коју су, као марори , држали Павловић и Миленковић ке издржала сва искушења и зато је она прва нула са семафора сија можда јаче иако то није довољно за задовољи апетите српских навијача којо упорно , деценијама мисле да је нашој репрезентацији место бар у финалу Ецропског или Светског првенства.

И још пар речи о судији Алексеју Кулбакову. Он је својим потезима доказао да је четврта европска лига, недостојан овог нивоа Лиге нација. То што је УЕФА осуђена да например у Србију шаље арвитре којима због вируса корона на граници не треба ПЦР тест, или да они не морају у изолацију када се брате кући, не значи да морамо да гледамо човека који домаћину суди као највећем непријатељу. Пропустио је Белорус у 42.минуту за свира пенал за Србију после фаула над Тадићем .

О ономе шта су све промашили Радоњић, Костић и поготово Митровић у последњих тренуцима првог полувремена сада је сувишно причати. Негде је ова нула изгледа била судена по свему шта се десило за 90 минута пред сабласно празним трибинама стадиона “Рајко Митић”.

Два меца на почетку Лиге нација, пораз од Руса и реми са Турцима. Танко је то и мора много боље. Али, са оволико мало тренинга у ногама у смирај лета, више се није но могло очекивати од српских играча. За њих је очигледно много важније оно што их чека 8. октобра у Ослу. То је полуфинале баража са Норвешком. Улог је пласман на Првенство Европе после 22 године чекања.

КОЛАРОВ ИГРА У ОСЛУ

КАПИТЕН Србије Александар Коларов је оправдано искључен у 50.минуту синоћ на мечу са Турском. Иако је у први мах постојала бојазан да он неће имати право наступа 8.октобра у Ослу против Норвешке, по завршетку меча је из ФСС стигла потврда за ће капитен ипак моћи тада на терен, јер је искључен у новом циклусу Лиге нација.

СЕЛЕКТОР ТУМБАКОВИЋ ЗАДОВОЉАН: Још нисмо уиграни

ХТЕЛИ смо три бода, али после целог другог полувремена са играчем мање на терену и реми са Турцима је, нажалост премија. Селектор Србије Љубиша Тумбаковић је на крају морао да призна:

-Била је ово много чудна утакмица . Турци су се у Београду појавили у потпуно измењеном саставу у односу на онај из меча са Мађарском. Осим наше борбености и жеље , нажалост нисмо имали користи да се радујемо и неком голу или победи. Можда је из ове утакмице једина корист што нисмо примили погодак и што сам на убеђен да ћемо ускоро да будемо на много бољем нивоу. Више је него очигледно да се десет месеци нисмо видели.
СПЕЦ. ВН.

НЕПОСРЕДНО пред почетак утакмице минутом ћутања је одата пошта недавно преминулом фудбалским легендама Илији Петковићу и Владици Поповићу.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45