ЈОВАНОВИЋ ДЕЛИО ПРАВДУ НА ИСЛАНДУ: Црвени, пенали и поништен гол

Г. КЕЛИЋ

06. 09. 2020. у 20:30

НАЈБОЉИ српски судија, Срђан Јовановић, имао је пуне руке посла у победи Енглеске над Исландом (1:0) у првом колу УЕФА Лиге нације А.

У центру пажње нису били, како би иначе требало да буду, потези и голови фудбалера обе репрезентације, већ судијске одлуке. Јовановић је у 90 минута меча поништио гол Енглеској због офсајда, свирао по пенал за обе селекције и доделио два црвена картона. Али, кренимо редом...

Игран је шести минут меча када је нападач "Гордог Албиона" Хари Кејн натрчао на Стерлингов центаршут и послао лопту у мрежу домаћина. Међутим, Јовановић је истог тренутка поништио погодак због наводног офсајда. Како ВАР технологије на мечевима Лиге нације нема, није се са сигурношћу могло проценити. Ипак, прегледом поновљеног снимка, чини се да је Београђанин донео погрешну одлуку.

Ако је одлука око поништеног гола била сумњива, никакве сумње није било у 70. минуту када је, сасвим оправдано, Кајл Вокер после оштрог старта добио други жути картон.

Играли су Енглези добрих 20 минута са играчем мање. У 89. минуту, други пут је "пожутео" и Исланђанин Ингасон који је играо руком у свом казненом простору, па су тако гости са пенала повели. Сигуран егзекутор је био Рахим Стерлинг.

"ДЕЈЛИ МЕЈЛ": ЈОВАНОВИЋУ "ПЕТИЦА"

ЕНГЛЕСКИ медији нису били благонаклони према Јовановићу, пре свега због поништеног гола Харију Кејну. Колеге са Острва су уверене да је српски арбитар начинио превид у тој ситуацији и донео погрешну одлуку, док је "Дејли мејл" Јовановићево суђење оценио најнижом оценом (5), уз константацију - "превише насумичних одлука".

Ни ту није било краја узбуђењима, у трећем минуту надокнаде, пенал на другој страни. Неопрезан је био Џо Гомез, који натрчава на једног противничког играча и обара га. Још једна сасвим оправдана одлука нашег делиоца правде. Исланђани, са друге стране, најстрожу казну нису искористили пошто је Бјорнасон лопту послао преко гола и тако је стављена тачка на овај дуел.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17