ОВАКВОМ ИГРОМ НЕМАМО ЧЕМУ ДА СЕ НАДАМО: Бледо издање Србије, "Орлови" до бода са играчем мање!

06. 09. 2020. у 20:23 >> 22:41

ФУДБАЛЕРИ Србије ремизирали су против Турске (0:0) у оквиру 2. кола "Б" групе Лиге нација

ОВАКВОМ ИГРОМ НЕМАМО ЧЕМУ ДА СЕ НАДАМО: Бледо издање Србије, Орлови до бода са играчем мање!

Фудбалери Србије нису успели да савладају Турску у 2. мечу Лиге нација. Треба истаћи да је домаћи тим већи део другог полувремена играо са играчем мање. У другом минуту надокнаде Коларов је добио жути картон након ниспуцавања лопте. Да би капитен Србије потом у петом минуту другог полувремена након неопрезног старта раније завршио меч.

Србија је у овом мечу изгледала боље него против Русије, променио је Тумбаковић неколико играча, а то му се делом обило о главу након искључења најискуснијег фудбалера. Нисмо гледали претерано леп меч, али је утисак да је Србија била боља.

Састави овако изгледају:

СРБИЈА: Рајковић - Миленковић, Павловић, Коларов - Лазовић (Гаћиновић од 26.), Гудељ, Максимовић (С. Митровић од 59.), Костић - Тадић, Радоњић (Ђуричић од 87) - Митровић.

ТУРСКА: Гунек, Али Калдрим, Кабак, Сојунџу, Челик (Сангаре од 46.) - Туфан, Кокшу (Зундер од 60) - Текдемир, Унал, Јазици - Караман.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1. МИНУТ - Утакмица је почела.

4. МИНУТ - Србија има велику прилику! Лазовић је центрирао са десне стране, лопта долази до Немање Радоњића на другој страни, а Костић погађа спољни део Гунекове мреже!

7. МИНУТ - Корнер за Србију. Опробао се Радоњић, био је блокиран од стране Сојунџуа.

10. МИНУТ - Комбиновали су Радоњић и Максимовић у шеснаестерцу, од свега само аут за Србију. Домаћин вечерас игра са знатно више енергије него у Москви.

16. МИНУТ - Лоше испуцавање Рајковића, Караман је шутирао, а Максимовић у последњем тренутку главом одбија лопту у корнер. Турци након корнера прете, Озан Кабак је имао прилику са петерца. Покушао је главом, лопта одлази крај гола Србије!

19. МИНУТ - Разлетели су се турски играчи, додавања и кретња као на видео игрици, наши фудбалери имају доста потешкоћа да задрже лопту. Капитен гостију Тофан је пробао са дистанце, Рајковић брани.

21. МИНУТ - Караман је оборио Лазовића искоса у близини шеснаестерца. Србија је претила из прекида, Тадић шаље лопту у шеснаестерац, а Гунек је био сигуран.

25 МИНУТ - Дарко Лазовић не може да настави меч. Мења га Мијат Гаћиновић.

34. МИНУТ - Уследио је нешто мирнији период меча, игра се већином на средини терена, али како време пролази гости све више контролишу темпо игре.

41. МИНУТ - Велика грешка Туфана, лопта долази Тадића који је шаље до Радоњића. Блокира његов ударац из шеснаестера Сојунџу, потом је на одбитак натрчао Костић, поново блокира исти играч.

44. МИНУТ: Изгледа се да је можда Србија и оштећена за пенал! Костић је био у налету на једну слободну лопту у казненом простору Турске, али му се на путу испречио Кокџу клизећим стартом где је закачио и ногу нашег играча.

45. МИНУТ - Оклизнуо се Сојунџу, Митровић узима лопту, опробао је ударац, али није успео да затресе мрежу Турака. Поново је нападач Фулама био у изгледној ситуацији у наредном нападу, блокирао га је Кабак.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

46. МИНУТ - Кренуло је друго полувреме.

49- МИНУТ - Србија остаје са десеторицом! Коларов након оштрог старта на Сангареу добија други жути картон! Непромишљења игра новог ирача Интера, први картон добио је због испуцавања лопте...

55. МИНУТ - чентрирао је Гаћиновић оштро, Митровић закаснио на лопту у петерцу. Гудељ је попунио позицију штопера, за сада Србија без нових лица на терену!

58. МИНУТ - Митровић још једном показује пожртвованост и због чега је миљеник навијача. Након прекида са двадесетак метара Митровић главом зауставља лопту на земљи. Кратко је завршио на трави.

62- МИНУТ - Нови жути картон за Србију, овог пута за Костића. Све грубља игра оба тима.

66. МИНУТ - Два пута падају играчи Турске у шеснаестерцу Србије и протестују код судије тражећи пенал. Судија је у оба наврата показао да се игра настави.

68. МИНУТ - Тадић је преузео капитенску траку након искључења Коларова. Извео је корнер, а атрактивно је у паду покушао Миленковић да угрози госте, његов волеј иде преко гола.

81. МИНУТ - Након прекида центрира Тадић, оштра лопта у шеснаестрац. Покушава до ње да дође Митровић, али је закаснио.

88. МИНУТ - Само што је ушао Ђуричић, показао је само је окрзнуо лопту, која је стигла до Митровића, али су се одбрамбени играчи гостију некако снашли пошто је српски нападач био на земљи.