ЛИГА НАЦИЈА: Лоша представа Србије у Москви, Русија славила 3:1

03. 09. 2020. у 22:36 >> 22:39

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије поражена је од Русије у 1. колу Лиге нација у оквиру групе Б. Домаћин је славио (3:1) головима Џијубе и Карајева, једини гол за Србију постигао је Александар Митровић

У уводних 20. минута видели смо обрисе неке нове Србије, радовали су се навијачи иницијативи коју су имали наши фудбалери. Међутим, брзо је нестао ентузијазам. Џијуба је са беле тачке након једанаестерца Павловића донео вођство домаћину.

Потом је Каравајев искористио грогирану одбрану у 69. минуту да увећа предност домаћина. Наду је вратио Александар Митровић у 78. минуту, а тачку на меч ставио је Џијуба другим голом на мечу у 81. минуту након велике грешке Николе Максимовића који се оклизнуо на ивици свог шеснаестерца.

Русија: Шуњин - Фернандез, Семенов, Џикија, Жирков ( Кузајев од 80.)- Зобнин, Оздоев, Јонов - Каравајев, Бакајев (А. Миранчук од 67.), Џијуба.

Србија: Дмитровић - Миленковић, Ни. Максимовић, Павловић (Коларов од 65.) - Лазовић, Не. Максимовић, Гудељ, Костић - Милинковић Савић (Ђуричић од 65.), Тадић - Митровић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1. МИНУТ - Утакмица је почела, напада Русија.

4. МИНУТ - Србија је имала полу-контру, повукао је Душан Тадић, али је одбрана одлично реаговала и неутралисала могућу опасност.

6. МИНУТ - Центрирао је са леве стране Костић, а у срцу шеснаестерца главом је покушао Митровић, Шуњин сигуран. Веч уз следећем нападу, са супротне стране оштра лопта Лазовића, поново интервенише голман Русије.

10. МИНУТ - Шанса за Србију! Прекршај над Тадићем. Прекид са тридесетак метара извео је Филип Костић, главом је покушао Милинковић-Савић, лопта одлази преко гола.

13. МИНУТ - Ослободио се домаћин притиска, уследио је центаршут по десној страни, будан је био Дмитровић.

14. МИНУТ - Србија за сада изгледа боље на терену. Притискају наши репрезентативци, имао је Тадић прилику да након соло продора шутира, али је у задњи трен одбрана реаговала.

21. МИНУТ - Велика прилика за Србију. Трансформисали су се брзо репрезентативци Србије из одбране у напад. Комбиновали су Костић и Сергеј Милинковић Савић, реагује голман домаћина, остаје 0:0.

24. МИНУТ - Гол шанса за Русију, након корнера Артјум Џијуба шутира са петерца, прво је одбранио Дмитровић, да би са гол линије лопту "скинуо" Дарко Лазовић.

36. МИНУТ - Србија до сада има већу контролу поседа и контролише ритам меча, али "зборнаја" је имала најбољу прилику до сада.

40 МИНУТ - Бакајев је промашио непромашиво! Џијуба је успео да побегне одбрани, готово са гол линије шаље лопту у петерац, а тамо Бакајев са петерца успева да пребаци небрањени део гола Дмитровића!

45 - МИНУТ - Јалову иницијативу имала је Србија у већем делу првог полувремена. Репрезентација Русије користила је контре и на моменте лошу одбрану. Русија има за чиме да жали! Док "орлови" могу да буду задовољни што на полувреме иду без примљеног гола.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

47. МИНУТ - ЈЕДАНАЕСТЕРАЦ ЗА РУСИЈУ! Страхиња Павловић је на дебију оборио Бакајева у шеснаестерцу. Џијуба је био сигуран, 1:0 за домаћи састав.

62. МИНУТ - Тек петнаестак минута након примљеног гола разбудили су се играчи Србије. Коначно нека добра акција. Тадић се окренуо, шутирао, али је лопта отишла преко гола. Коначно мало живости и идеје у нападу. Спрема се Коларов да уђе у игру.

67. МИНУТ - Опробао је ударац Коларов, али је био изблокиран.

69. МИНУТ - Без шанси Марко Дмитровић. Превише простора дали су играчи Србије Каравајеву, а он је фантастичним ударцем увећао вођство Русије.

78. МИНУТ - Србија смањује заостатак. Својим 35. поготком Александар Митровић постиже први гол за Србију на овом мечу. Одлично пролази Лазовић који шаље лопту до Митровића.

81. МИНУТ - Није дуго трајала нада Србије да може до изједначења, у покушају да испуца лопту, оклизнио се Никола Максимовић, а будан је био Џијуба, који на семафор уписује резултат 3:1.

90. МИНУТ - Зицер за Ђуричића, одлична реакција голмана Русије.