"МАГИКО" СЕ ПОИГРАВАО: Хет-трик Катаија у убедљивој победи Звезде над ТСЦ-ом

З. ЋОРОВИЋ

30. 08. 2020. у 23:08

КОМЕ још није било јасно зашто га зову Магико, могао је данас лепо да се увери.

МАГИКО СЕ ПОИГРАВАО: Хет-трик Катаија у убедљивој победи Звезде над ТСЦ-ом

"Плесао" је расположени Александар Катаи на празној "Маракани", са лакоћом је постигао хет-трик већ у првом полувремену и најавио убедљив тријумф шампиона у дербију: Црвена звезда - ТСЦ 5:0 (3:0).

Мајсторије и голови Катаија као наручени су легли навијачима црвено-белих после бледог и неуверљивог тријумфа у Тирани. Њихов љубимац их је брзо разгалио. У 20. минуту отворио је рафал после одличне асистенције Гајића, нешто касније ушао је у мрежу и шут после сјајног "лажњака", а пре хет-трика у судијској надокнади погодио је и стативу.

Тренер црвено-белих Дејан Станковић је од првог минута дао шансу опорављеном Ричмонду Боаћију, пошто ће Томане наставити каријеру у турском Сивасу. У силној жељи да се упише у стрелце, Боаћи је у 32. минуту неопрезно шутнуо у груди и повредио голмана гостију Ненада Филиповића, иначе шурака Милана Борјана. Судар је био толико јак да није могао да настави утакмицу.

РИВАЛ У ПОДНЕ

ЦРВЕНА звезда ће данас око поднева сазнати ко ће јој бити ривал у трећем колу квалификација за Лигу шампиона. На жребу може да извуче једног од ових пет потенцијалних ривала: Молде(Норвешка), Мидтјиланд (Данска), Ференцварош (Мађарска), Омонија(Кипар) и Динамо Брест (Белорусија). Игра се један меч, 15. или 16. септембра, домаћиство се такође одређује жребом.

Ста касније и ТСЦ ће добити протиивника у другом колу квалификација за Лигу Европе.

ТСЦ никада није био немоћнији у дуелима са црвено-белима, па су у наставку извадили још две лопте из свог гола. У стрелце су се уписали Гаврић и Иванић за леп крај ове егзибиције.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17