ВОЈВОДИНА СЛАВИЛА ПОСЛЕ ПРЕОКРЕТА: До тријумфа са два гола у финишу

С.БАЈИЋ

30. 08. 2020. у 22:11

ПЛЕН из дербија остао је на "Карађорђу", захваљујући филмском трилер финишу новосадских фудбалера 3:2 (0:1).

Партизан је имао предност све до 90. минута од 2:1 и чинило се,  да се  реванширао Војводини за два претходна пораза, посебно за онај у финалу Купа Србије. Међутим, најпре је "резервоиста" Младеновић поравнао а два минута касније, Стојковић погодио за трећи узастопни тријумф Војводине над црно–белима у дербију пуном преокрета и узбуђења који је по свему оправдао епитет најзанимљивије утакмице наших представниак у Европким квалификацијама.

Први је припретио Партизан, у самој увертири, када је покушај Такуме из лепо израђене акције завршио замало изнад пречке. То је била потврда да су црно-бели на "Карађорђе" дошли са јасном намером да се реванширају освајачу Купа Србије.

Одмах затим, уследио је атак Новосађана зачињен филиграном Вукадиновића који је потезом из игре избацио гостујуће штопере, затим у шеснаестерцу и голмана Поповића, после чије интервенције се саплео и пао, али се пиштаљка арбитра Јовановића није огласила. Такође, није било ни опомене за наводно симулирање.

У одсуству "пословође" екипе из Хумске један, Натхоа, улогу креатора преузели су Сума и још више капитен Здјелар, који су слали употребљиве лопте а најчешће се тражио завршни пас према најистуренијем Садику.

ПУБЛИКА

На трибинама “Карађорђа” није било гледалаца, али су најватренији љубитељи фудбала ипак нашли начин да гледају дерби. Више од стотину навијача обрело се на тераси тржног центра иза источне трибине стадиона, тако да су имали добар преглед. На капијама “севера” окупили су се домаћи навијачи и кроз решетке гледали утакмицу и бодрили свој тим, али су убрзо удаљени.

Шпиц Партизана се пар пута обрео у изгледним приликама, али су му Бралић и Саничанин одузимали лопту. Ипак, имао је сјајну прилику да центаршут Стевановића са левог крила проследи у мрежу, али је из близине ударцем главом пребацио гол. Покушао је и Урошевић оштрим шутем из даљине, али за одбрану Симића. Са своје стране, Војводине је пробијала по боковима али једине претње за гол гостију стизале су од капитена Дринчића и то из прекида. Његов шут из “слободњака” Поповић је одбранио а на центаршут је закаснио, као и нападачи Новосађана.

За то, уследила је казна гостију у 40. минуту. Штопер Војводине Бралић, успео је да избије лопту Садику, коју је, међутим, покупио Такума и поново упослио свог центарфора. Садик се сјајно наместио и још боље прецизно гађао за мат Симићу и предност свом тиму.

Већ у наредном нападу севнуле су варнице. Сума је грубо насрнуо Дринчића, створила се гужва на средини терена, дошло је кошкања а епилог је искључење Суме, и опомена Дринчићу.

С обзиром на то да се играло без присуства публике, јасно се чула реакција Саве Милошевића, стратега Партизана, који је викао “Срам вас било...”.

Иначе, арбитар Јовановић је имао “блиски сусрет” са оба тренера, најпре са Лалатовићем, којем је у дужем разговору објаснио причу, али и са Милошевићем, који се после обраћања арбитра, крстио.

У наставак, Војводина је ушла са тројицом нових играча, Ђорђевиће, Мркаићем и Стојковићем, који су заузели места Деветка, Топића и Гемовића, што се одразило у самој увертири наставка. Новосађани су обележили тај део игре конкретнијим претњама, а у 51. минуту Вукадиновић крунисао за изједначење. Новосадски нападач је све сам урадио, пробио пред гостујући гол и снажно шутирао, тако да је голману Поповићу лопта била на руци али ипак одсела у мрежи.

Бројчану предност на терену домаћини су користили за креативне акције, али Бралић и у два наврата Човбић, промашили су чисте “зицере”. Узвратио је Такума али за сјајну одбрану Симића. Новосадски голман, међутим, у следећем нападу гостију није успео да одбрани шут Шћекића. Везњак Партизана је у 69. минуту игре сјајним ударцем главом лобовао Симића и послао лопшту у рашље.

Партизан је остао и без тренера у дербију у 75. минуту. Милошевић је оштро реаговао када арбитар Јовановић није досудио прекршај после дуела Садика и Бралића, утрчао је у терен и бацио флашицу са водом. За ро је зарадио искључење, а приликом одласка са клупе успут је шутнуо микрофон на атлетској стази.

Војводина је до изуједначења стигла у 90. минуту захваљујући резервисти Младеновићу, Он је на рубу шеснаестерца  покупио отпадак и снажно опалио по лопти која се од стативе одбила у мрежу за реми. Само два минута касније, шок за Партизан. Стојковић је повратну лопту са десноиг крила прецизним шутем послао иза леђа Поповића за тријумф Војводине.

Стрелци: Вукадиновић у 51., Младеновић у 90. и Стојковић у 92.  за Војводину, Садик у 40. и Шћекић у 69. за Партизан

Војводина - Партизан 3:2 (0:1)

Стадион: Карађорђе. Судија: Срђан Јовановић. Помоћници: Урош Стојковић и Милан Михајловић. Стрелци: Вукадиновић у 51., Младеновић у 90. и Стојковић у 92.  за Војводину, Садик у 40. и Шћекић у 69. за Партизан. Црвени картон: Сума (Партизан).

ВОЈВОДИНА: Симић, Андрић, Бралић, Саничанин, Деветак (ОД 46. Ђорђевић), Дринчић 7, Топић ( од 46.Мркаић), Вукадиновић, Бојић ( од 75.Младеновић), Човић  (од 75. Зукић) , Гемовић ( од 46 Стојковић).

ПАРТИЗАН: Поповић, Милетић, Витас, Бањак, Урошевић, Шћекић, Здјелар, Стевановић (од 65. Лутовац), Такума, Сума, Садик.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39