ПУКЛА ПЕТАРДА НА МАРАКАНИ: Рапсодија Звезде против ТСЦ-а, хет-трик Катаија

30. 08. 2020. у 20:51 >> 22:54

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде прегазили су ТСЦ са 5:0 на стадиону "Рајко Митић" у шестом колу Суперлиге Србије.

Сигурно да би навијачи црвено-белих волели да им екипа изгледа увек овако као на овој утакмици. Посебно је бриљирао Александар Катаи који је од пет голова учествовао у четири - постигао је три и наместио један.

Видео се умор код изабраника Золтана Саба, али то никако не може да буде оправдање за висок пораз. Има ли су и они неколико иделаних прилика да савладају Борјана. Највише су претили Силађи, Лукић и једном Томановић.

Оно што може да радује навијаче шампиона Србије је то што је од старта на терену био Ричмонд Боаћи, који је асистирао Катаију за трећи гол. Поред тога сачувао је неколико лопти. Види се да је нападач из Гане жељан фудбала.

Осим Катаија у стрелце су се за тим Дејана Станковића уписали млади Жељко Гаврић и Мирко Иванић.

Меч је такође обележила и повреда голмана ТСЦ-а Ненада Филиповића, кога је Боаћи нехотице ударио копачком у стомак. Чувар мреже екипе из Бачке Тополе није могао да настави меч па га је заменио Немања Јоргић.

После овог кола Звезда је остала максимална и има 18 бодова, док је ТСЦ на 10. месту са осам бодова.

Црвена звезда: Борјан - Гајић, Дегенек, Милуновић, Родић - Саного - Гаврић, Николић, Иванић, Катаи - Боаћи.

ТСЦ: Филиповић - Варга, Антонић, Балаж, Петровић - Станојев, Милићевић, Томановић, Зец - Лукић, Силађи.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић". Било је домаћину довољно 60 секунди да шутне ка голу ривала, али Иванић то није урадио како је желео.

5. МИНУТ - Нова добра прилика за црвено-беле. Гаврић је упослио Катаија, но Филиповић је одбранио покушај Звездине десетке.

9. МИНУТ - Опет Катаи и опет промашај. Тукао је искоса са леве стране, лопта је отишла мало поред гола гостију.

10. МИНУТ -  Напада Звезда, али гола нема. Боаћи је одлично упослио Иванића и опет је Филиповић спасао ТСЦ.

13. MИНУТ - Још једном је пробао Иванић. Шутирао је након одбијене лопте. Нова сјајна одбрана голмана гостију.

16. МИНУТ - Први пут је тим Золтана Саба озбиљније покушао. Ударац је упутио Југ Станојев, али је лопта отишла високо преко гола Милана Борјана.

20. МИНУТ - Повела је Звезда. Стрелац је био Александар Катаи. Оштру лопту му је послао Гајић, а фудбалер из Србобрана је шутирао из прве левом ногом и постигао је свој други гол ове сезоне.

24. МИНУТ - Повреда голаман гостију Филиповића. Боаћи је хтео да дође до лопте, али је до ње пре стигао чувар мреже ТСЦ-а и нападач домаћих га је ударио ђоном у груди. Срећа да није озбиљније повређен. Добио је велику расекотину на стомаку и наставио је сусрет.

27. МИНУТ - Најбоља шанса за госте. Шутирао је Силађи са неких 15 метара искоса, ипак на висини задатка је био Борјан.

28. МИНУТ - 2:0 за црвено-беле. Нови гол и опет Катаи. Сјајним лажњаком се ослободио Томановића, а онда ударац. Лопта је на путу ка голу закачила Балажа и преватила Филиповића.

32. МИНУТ - Ипак не може Филиповић да настави утакмицу. Њега међу стативама мења Немања Јоргић.

42. MИНУТ - Велика прилика за госте. Томановић је остао сам и шутирао главом са пет метата, но голам Звезде је фантастично реаговао и спречио ТСЦ да смањи резултат.

45. МИНУТ - Мало је фалило да Катаи после првог полувремена постигне хет-трик. Овога пута је екипу из Бачке Тополе спасила статива.

45+2. МИНУТ - Хет-трик Катаија - 3:0. Сјајна акција домаћих. Николић је центрирао, Боаћи примио лопту, додао до усамљеног Катаија, а овај лако савладао Јоргића.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

50. МИНУТ - Почело је друго полувреме.

55. МИНУТ - Нема много узбуђења на старту другог дела утакмице. Игра се углавном на половини ТСЦ-а.

61. МИНУТ - 4:0 води Звезда. Стрелац је овога пута био Жељко Гаврић. Одлично га је упослио резервиста Вукановић, а младом играчу црвено-белих није било тешко да погоди гол ривала.

70. МИНУТ - У стрелце се уписао и Мирко Иванић. После три гола и асистенцију је уписао Катаи. Иванић је шутирао са леве стране и лопта је опет закачила Балажа на путу ка голу, па је на семафору писало 5:0.

75. МИНУТ - Опробао је ударац и Спиридоновић који је недавно ушао у игру. Ипак, његов покушај је био лак плен за Јоргића.

80. МИНУТ - Ђурић је пробао да матира капитена домаћих, али не да се гостима данас да постигну погодак.

90. MИНУТ - Пробао је Томановић из слободног ударца, али без опасности за Борјана. Уједно је то био и последњи покушај на утакмици.