КАКАВ МЕЧ У НОВОМ САДУ: Војводина славила после преокрета, искључени Сума и Милошевић

30. 08. 2020. у 18:31 >> 20:39

ФУДБАЛЕРИ Војводине победили су Партизан у Новом Саду са 3:2 у шестом колу Суперлиге Србије.

Саничанин у дуелу са Садиком (Партизан) Фото: М. Вукадиновић

Свега смо се нагледали на овој утакмци. Виђено је пет голова, два црвена картона, добар темпо, доста трчања...

На само почетку меча виђена је по једна добра шанса на обе стране, а онда је било мало затишја пред буру. Садик је у 41. минуту довео госте до предности. Одлично је шутирао и погодио горњи леви угао гола Симића.

Недуго потом судија Срђан Јовановић је искључио Сејдубу Суму. Он је проценио да је Гвинејац намерно ударио у паду Николу Дринчића.

Искористила је то Војводина у наставку сусрета. Играо се 51. минут када је Вукадиновић умакао Милетићу и потом савладао Поповића за изједначење.

Очекивало се да домаћин још агресивније крене ка голу ривала, али уместо тога гости су били ти који су дошли до нове предности. Сјајно је главом шутирао Александар Шћекић скоро са ивице шеснаестреца и пребацио голмана домаћих за велико славље гостију.

Неколико минута након гола црногорског фудбалера искључен је и тренер Партизана Саво Милошевић. Судија Јовановић је сматрао приликом дуела Саничанина и Садика да није било фаула. Стратег црно-белих је био љут због те одлуке. Бацио је флашицу воде у терен и добио је црвени картон.

Успела је Војводина други пут да изједначи и то у 90. минуту. Богдан Младеновић је одлично шутирао левом ногом са неких 18 метара и лотпа је завршила из леђа Поповића.

У невероватном финишу меч домаћин је дошао до преокрета и победе. Херој тријумфа био је резервиста Стојковић.

Војводина: Симић - Андрић, Бралић, Саничанин, Деветак - Топић, Дринчић - Бојић, Човић, Вукадиновић - Гемовић.

Партизан: Поповић - Милетић, Витас, Бањак, Урошевић - Здјелар, Шћекић - Асано, Сума, Стевановић - Садик.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

3. МИНУТ - Почела је утакмица на "Карађорђу". За сада нема претњи по голмане.

5. МИНУТ - Добра прилика за Партизан. Лопта је дошла до Асана. Овај је шутирао левом ногом са неких 15 метара, али је лопта завршила преко пречке.

6. МИНУТ - Сјајно се игра у Новом Саду. Вукадиновић је изашао један на један са Поповићем, но голман Партизана је одлично реаговао и промене резултата није било.

12. МИНУТ - После пар минута у којима није било опасности по голмане, пробао је Садик главом са неколико метара. Нигеријац је није добро захватио, па је она завршила изнад пречке.

23. МИНУТ - У последњих неколико минута се игра на половини црно-белих, али Војводина није направила ниједну озбиљну шансу.

26. МИНУТ - Пробао је Сума из слободног ударца. Ипак, није то Гвинејац добро урадио, погодио је само живи зид.

29. МИНУТ - Тукао је Дринчић са неких 32 метра из слободног ударца. Опрезан је био Поповић и ухватио живу лопту.

37. МИНУТ - Опао је темпо у последњих неколико минута. После две добре прилике на старту меча мислили смо да ће бити голова, али за сада мреже мирују у Новом Саду.

41. МИНУТ - Води Партизан. Стрелац Садик. Примио је лопту нападач црно-белих на левој страни. Одлично је шутирао и погодио горњи леви угао гола Симића. Заиста, сјајан погодак Нигеријца.

43. МИНУТ - Проблем за госте. Клуб из Београда ће играти са играчем мање до краја утакмице. Црвени картон је добио Сејдуба Сума. Он је ударио Дринчића у паду лактом. Незадовољни су у табору Партизана, али Јовановић неће променити одлуку.

45+4. МИНУТ - Крај првог полувремена у коме је виђен један гол који је постигао Садик, као и црвени картон, а зарадио га је Сума.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

46. МИНУТ - Почео је други део меча у Новом Саду. Тренер Војводине Ненад Лалатовић је извшио три измене, док Саво Милошевић није ништа мењао.

51. МИНУТ - Војводина је изједначила преко Вукадиновића. Умакао је Милетићу по левој страни, добио дуел са њим. Потом је шутирао левом ногом, лопту је закачио Поповић, но она је на жалост црно-белих завршила у голу.

58. MИНУТ - Новосађани више нападају, али то је могло и да се очекује, с обзиром на то да имају играча више од 43. минута када је Јовановић показао Суми пут у свлачионици.

60. МИНУТ - Велику прилику пропустио је Човић да доведе домаће до предности. Везиста Војводине је био сам на неких 10 метара, но шутирао је преко гола.

66. МИНУТ - Каква шанса за Партизан. Асано се стуштио ка шеснаестерцу Војводине. Изашао сам испред Симића, но тукао је право у њега.

69. МИНУТ - Воде гости. Центрирао је сјајно Здјелар из слободног ударца, лопту је главом ударио Шћекић и фантастично пребацио Симић. Заиста леп гол задњег везног Београђана.

73. МИНУТ - Шутирао је Човић након центаршута Дринчића из корнера. Опет је то урадио лоше.

76. МИНУТ - Побеснео је Саво Милошевић. Садик је био у дуелу са Саничанином, судија Јовановић је показао да се игра настаби. Тренер Партизана је бурно реаговао, бацио је флашу у терен, а при изласку из игре је ногом шутнуо један микрофон.

90. МИНУТ - Ново изједначење Војводине. Богдан Младеновић је одлично шутирао левом ногом са неких 18 метара и лотпа је завршила из леђа Поповића.

90+2. МИНУТ - Војводина води. Гол је постигао још један резервиста, Стојковић.

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Овим потезом слудео оне који деле санкције Русима

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 13:44