ОЦЕНЕ ИГРАЧА ТСЦ И ПЕТРОКУБА: Сјајан деби бачкотоплачана на европској сцени

С.БАЈИЋ

27. 08. 2020. у 23:39

ФУДБАЛЕРИ ТСЦ-а су у другом колу квалификација за Лигу Европе. Наш тим је вечерас у Кишињеву, престоници Молдавије, надиграо Петрокуб Хинчешти, представника и победника купа те земље, 2:0 (1:0), и свој европски деби крунисао на најбољи могући начин.

Бачкотополчани су, за њих историјски меч, одиграли зрело, држали конце игре и после искључења и са играчем мање на терену, успели да успоставе равнотежу и тријумфују над Молдавцима.

Наш тим је повео у 16. минуту када је капитен Саша Томановић центаршут Дуроњића из корнера ефектно претворио у погодак. То је била потврда доминације на терену изабраника тренера Золтана Сабоа, који су контролисали игру, били сигурни и комотни са лоптом све до 31. минута. Тада је наиме, због неопрезног старта искључен бек ТСЦ-а, Борис Варга, па је домаћи тим, бројчано надмоћнији, преузео иницијативу. Стратег Бачкотоплчана, Сабо, био је приморан да у финишу првог дела, замени најистуренијег нападача Силађија и појача задњу линију, уласком бека Петровића.

У наставку, фудбалери из Бачке Тополе, дефанзивно опредељни због играча мање на терену, ипак су покушавали да контранападима изненаде домаћина. То им је успело у 55. минуту захваљујући сјајном Ђури Зецу. Њега је сјајним пасом са голом, иначе несигурног голмана Аврама, повезао Лукић а у пријему лопте у “шеснаестерцу” га је оборио штопер Разгоњук. Домаћи фудбалер је кажњен другим жутим картоном и аутоматски искључен са терена а са пенала је прецизан био Ненад Лукић за предност од 2:0. Тако су Зец и Лукић у осмишљеној акцији , поравнали снаге на терену и повисили предност свог тима, који се поново за све питао.

ПЕТРОКУБ:Аврам 6, Ндсомо 6, Рацу, Тарас 6 ( од 55. Бежан ), Жардан 6, Дуанла 5,5, Туркан 6, Разгоњук 5,5, Којокари 6, Амброс 6, Платика 6.

ТСЦ: Филиповић 7, Варга 6, Антинић 7, Бабић 7, Поњевић 7, Зец 8 (од 90. Ђурић), Томановић 7,5, Милићевић 7, Дуроњић 7,5( од 74. Бањац) Лукић 8, Силађи 7 ( од 44. Петровић 7).