ЗВЕЗДА "ПРЕСКОЧИЛА" ТИРАНУ: Томане одвео црвено-беле у треће коло квалификација за ЛШ

25. 08. 2020. у 19:39 >> 21:53

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде су успели да се пласирају у треће коло квалификација за Лигу шампиона, пошто су савладали Тирану са 1:0.

ЗВЕЗДА ПРЕСКОЧИЛА ТИРАНУ: Томане одвео црвено-беле у треће коло квалификација за ЛШ

Једини гол за црвено-беле постигао је Томане. Играо се 61. минут када је Португалац сјајно скочио и главом након центаршута Катаија из корнера сместио лопту иза леђа Лике.

Дуго је бивши нападач Тонделе био на удару навијача Звезде, али можда ће овај веома важан погодак натерати присталице клуба са "Маракане" да промене мишљење о борбеном Томанеу.

Нису изабраници Дејана Станковића бриљирали на овом мечу, но најважније је то да су успели да победе сасвим солидну екипу Тиране и сада их још два степеника деле од групне фазе Лиге шампиона.

Није утакмица била баш гледљива. Мало је било изгледних шанси, али Звезда је дошла овде по пролаз и то је успела да оствари.

Имао је и домаћи тим своје шансе. Најбољу је пропустио Мучи у другом полувремену, када је Борјан добро интервенисао и спречио шампиона Албаније да поведе.

Оно што је добро у свему овоме за Звезду је то да Београђани побеђују и када не играју баш добро, као што је био случај против Пролетера и сада против Тиране.

Звезда сада мирно чека жреб за трећу рунду квалификација у којој ће играчи Дејана Станковића бити такође повлашћени, као у уводне две.

Тирана - Црвена звезда 0:1 (0:0).

Стадион: "Ер Албанија". Без публике. Судија: Каспар Сјоберг (Шведска). Стрелац: Томане у 61. минуту.

Тирана: Лика - Тошевски, Најдовски, Ванђели, Хочалараи (од 76. Тољи) - Бата, Челака - Кобина (од 73. Врапи), Тораса, Кале (од 85. Авидјај) - Мучи.

Црвена звезда: Борјан – Гобељић, Панков, Милуновић, Дегенек (од 60. Родић) – Саного – Спиридоновић (од 46. Иванић), Николић, Канга (од 83. Петровић), Катаи – Томане.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

4. МИНУТ - Ништа битно се не дешава у уводним минутима на стадиону "Ер Албанија".

5. МИНУТ - Био је офсајд, али је Звезда опасно запретила из прекида. Центрирао је Катаи, а Милуновић са неколико метара шутирао право у Лику.

6. МИНУТ - Добра шанса за госте. Промешао је Катаи одбрану Тиране, но његов ударац левом ногом је завршио поред гола. Кренули су црвено-бели све жустрије ка голу албанског шампиона.

14. МИНУТ - Нема много узбуђења након прилике крилног нападача шампиона Србије. Углавном се игра на средини терена.

18. МИНУТ - Добро стоје фудбалери Тиране на терену и недозвољавају играчима Звезде да развију праву игру.

19. МИНУТ - Запретио је домаћин први пут на овом мечу. Мучи је пробао искоса са леве стране, одлично је шутирао, али је лопта отишла мало поред стативе.

25. МИНУТ - Још једном је пробао домаћин. Кале је тукао из даљине. На висини задатка је био Борјан.

29. МИНУТ - Од Катаијеве шансе изабраници Дејана Станковића не успевају да припрете домаћину.

31. МИНИТ - Замало да Тирана поведе. Хочаљари је извео слободан урадац из велике даљине, приметио је да је Борјан очекивао центаршут. Ипак, голам капитен црвено-белих је био присебан и успео је да лопту избије у корнер.

39. МИНУТ - Гости не успевају да нађу пут до гола ривала.

45+2. МИНУТ - Завршено је прво полувреме. Није било садржајно. Домаћи су углавном претили из даљине, док је за Звезду једину праву шансу имао Катаи, али није био прецизан.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

48. МИНУТ - Кренуло је друго полувреме. Делује да је Звезда жустрије ушла у овај део меча. Дејан Станковић је извршио прву измену, уместо Спиридоновића у игри је Мирко Иванић.

56. МИНУТ - Имали су гости два корнера у размаку од неколико секунди, али ниједном нису запретили. Пре тога је пробао Канга из даљине и након његовог ударца се лопта одбила од противничнког играча у корнер.

59. МИНУТ - Колико среће за Звезду. Мучи је лако прошао Панкова, опасно је шутирао, одбранио је Борјан. Лопта је потом погодила стативу.

61. МИНУТ - Води Звезда! Томане је одлично скочио накн центаршута Катаија из корнера. Велики камен са срца пао је црвено-белима.

71. МИНУТ - Пробао је други пут Канга шутем из велике удаљеноси, али као ни први пут ни сада није било опасности по гол домаћих.

76. МИНУТ - Чува Звезда зналачки стечену предност и не да ривалу да озбиљније запрети Борјану.

85. МИНУТ - Опет су гости главом припретили. Резервиста Родић је дошао из другог плана, покушао је главом, но лопта је отишла преко пречке.

87. МИНУТ - Неопрезан је био Родић. Тољи је шутирао главом, али тај покушај није био прецизан.

90+1. МИНУТ - Судија Сјоберг је продужио утакмицу четири минута.

90+4. МИНУТ - Имала је Тирана шансу, али је Борјан опет спасао Звезду.