ИТАЛИЈАНИ У ВЕЛИКОМ ФИНАЛУ: Потоп Шахтјора, Интер се поигравао са ривалом и заказао окршај са Севиљом

17. 08. 2020. у 20:32 >> 22:49

ФУДБЛЕРИ Интара пласирали су се у финале Лиге Европе, пошто су савладали Шахтјор са 5:0.

"Неразури" су заслужено дошли до тријумфа и заказли финале са Севиљом које је на програму у петак. Шампион Украјине је само једном озбиљније запретио Хандановићу.

Голове за тим Антонија Контеа постигли су два пута Лаутаро Мартинез и Ромелу Лукаку, а једном је мрежу погодио Данило Д'Амброзио. Треба рећи и да је Мартинез уписао и асистенцију.

Шахтјор није показао ништа на овом мечу. Деловао је као тим који није достојан полуфинала Лиге Европе. Само је Мораш имао добру прилику и то је све од Украјинаца.

Као разбијена војска је деловао Шахтјор, посебно у другом полувремену. Деловало је да "нероазури" када год крену у напад могу да дају гол.

Две сјајне екипе ће одмерити снаге у финалу. У петак нас очекује велика борба Интера и Севиље (21.00).

Састави тимова:

Интер: Хандановић - Годин, Де Фрај, Бастони - Д'Амбросио, Барела, Брозовић, Гаљардини, Јанг - Лукаку, Мартинез.

Шахтјор: Пјатов - Додо, Кривцов, Кочолава, Матвијенко - Антонио, Степаненко - Марлос, Алан Патрик, Тајсон - Мораеш.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Дизелдорфу. Као што вам је познато игра се један меч, без присуства публике.

6. МИНУТ - Уводних неколико минута је прошло  у опрезној игри са обе стране. Интер је пробао из слободонох ударца, али није било опасности по гол Пјатова.

12. МИНУТ - Комбинују на средини терена играчи шампиона Украјине. Бразилски мајстори са лоптом покушавају да нађу рупу у одбрани клуба из Милана, но изабраници Антонија Контеа за сада одлично стоје на терену.

Брозовић у дуелу са Тајсоном

17. МИНУТ - Као да се боје да нападну и једни и други у уводном делу сусрета. Шахтјор има више лопту у ногама. Ипак, посед им није омогућио да запрете Самиру Хандановићу.

19. МИНУТ - ГОЛ, ВОДИ ИНТЕР! Погрешио је голман Шахтјора, Барела је пробио по десној страни, одлично је центрирао, а Лаутаро Мартинез се поклонио и главом донео предност "неразурима".

26. МИНУТ - Не успева Шахтјор ни после гола да запрети ривали, па Интер за сада чува стечену предност. Могао је италијански тим да дуплира предност, но Лукаку и Д'Амбросио су засметали један другом и пропала је идеална прилика.

30. МИНУТ - Прва озбиљнија ситуација пред голом Интера. Додо је добио одличну лопту на денсој страни, ушао је у казнени простор ривала, пронашао Мораеша, но његов шут је изблокиран, па је шампион Украјине добио само корнер.

34. МИНУТ - Опет је запретио Интер. Покушао је Барела одличним ударцем са ивице шеснаестреца. Пјатов је добро реаговао и одбио лопту у корнер. Десни крилни нападач "неразура" је за сада најбољи појединац на утакмици.

43. МИНУТ - Најбоља прилика за Шахтрој. Добро је "тукао" Маркос Антонио, али је замало био непрецизан.

45. МИНУТ - Није имало много тога да се види у првом полувремену. Ипак, оно што је најважније за Антонија Контеа ја да на семафору пише Интер - Шахтјор 1:0.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме.

48. МИНУТ - Замало да Мартинез постигне други гол. Узео је лопту на неких 40 метара гола, покушао је да лобује истрчалог Пјатова, али је Украјинац успео крајњим напором да интервенише.

51. МИНУТ - Први пут на утакмици је покушао Лукаку. Ни он није прецизан, јер је лопта након његовог шута отишла поред гола.

58. МИНУТ - Шахтјор никако не успева да створи праву шансу, па је Интер за сада ближи финалу и дуелу са Севиљом.

62. МИНУТ - Као да смо прозвали Украјинце. Матвијенко је сјајно центрирао, Мораеш је са неколико метара шутирао главом, али је то урадио право у словеначког голмана. Доста среће је имао састав из Милана.

64. МИНУТ - ГОЛ. ДУПЛИРА ПРЕДНОСТ ИНТЕР! Брозовић је извео корнер, а фантастично је скочио Д'Амброзио и погодио за 2:0. "Неразури" су сада јако близу финала.

72. МИНУТ - Коначно се у шанси нашао и Лукаку. Лоше је шутирао са неких 15 метара. Иако има убитачну леву ногу, Белгијанац у овој ситуацији то није показао.

74. МИНУТ - НОВИ ГОЛ ИНТЕРА. ОПЕТ МАРТИНЕЗ! Други гол фантастичног Аргентинца. Примио је лопту мало изван шеснаестерца ривала, сјајно шутирао по земљи и Пјатов је парадом само улепшао погодак.

79. МИНУТ - НОВИ ГОЛ ИНТЕРА! Погодио је и Лукаку. Показао је Белгијанац колико је опасан иако не игра добро. Постигао је 32. погодак у свим такмичењима ове сезоне.

83. МИНУТ - ИНТЕР НЕ СТАЈЕ! Протутњао је Лукаку поред Кочолаве. Потом је слабијом десном ногом шутирао кроз ноге Пјатова. Прави потоп Шахтјора.

90. МИНУТ - Крај утакмице. Интер је други финалиста.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45