ТРОЈКА НОВОСАЂАНА: Војводина у наставку сломила Младост

С. БАЈИЋ

16. 08. 2020. у 22:16

ВОЈВОДИНА је забележила другу првенствену победу.

Вечерас на “Карађорђу” надиграла је одличну екипу Младости 3:0 (0:0) погоцима Бојића, Саничанина и Ђуричина, који су пали тек у другом полувремену.

Доминација Новосађана у уводном делу а затим и током читавог првог полувремена, није се огледала само у обигравању испред супарничког “шеснаестерца”.

Напротив. Играли су изабраници тренера Ненада Лалатовића нападачки, брзо, осмишљеним акцијама претили гостима, који су тек у пар наврата успели да се нађу пред голом Симића, У таквој игри, Војводина је низала полуприлике али и веома изгледне шансе, међутим, њени напдачи нису налазили пут до мреже гопстујућег голмана Кнежевића.

Јер, у два наврата, госте је спасила пречка, која је зауставила шут Човића а затим и Саничанина. Голман Кнежевић је успео да одбрани сјајан шут Дринчића из слободног ударца и ”извади” лопту из рашљи, као и добар покушај Бојића. Нападачи Војводине су такође у неколико наврата закаснили на добре пасове и центаршутеве “везњака”.

Оно што су пропустили у првом делу, Новосађани су надокнадили у наставку, када су три пута погађали мрежу ривала.

Серију је најавио капитен Дринчић, одличним покушајем из слободног ударца са 30 метара, када је послао “жабицу” пред Кнежевића, који је врховима пшрстију успео да скрене лопту са пута у мрежу.

Затим је уследила акција Стојковића и Вукадиновића, чији је центаршут у 70. минуту ударцем главом проследио у мрежу за предност 1:0.

Други погодак пао је у 84. минуту када је центаршут Дринчића из корнера Саничанин искористио да повиси предностКоначних 3:0 поставио је Ђуричин после сјајног паса Стојковића.

ВОЈВОДИНА - МЛАДОСТ 3:0 (0:0)

Стрелци: Бојић 70., Саничанин 84. и Ђуричин 88. минут.

Нови Сад. Стадион: “Карађорђе”. Судија: Срђан Јовановић. Помоћници: Урош Стојковић и Милан Михајловић.

ВОЈВОДИНА : Симић 7, Андрић 7, Саничанин 7,5, Бралић 7, Деветак 6,5 ( од 46. Ђорђевић 6,5), Топић 6,5 ( од 62. Стојкковић 7), Дринчић 7,5, Вукадиновић 7, Гемовић 6,5 (од 62. Мркаић 6,5), Човић 7, Бојић 7,5.

МЛАДОСТ : Кнежевић 6,5, Милошевић 6, Шатара 6, Крајишник 6, П.Јовановић 6, Бабић 6, Баха 6,5, Мићевић 6,5, Јешић 6,5, Л.Јовановић 6, Одита 5.

Жути картони : Бојић (Војводина) Баха (Младост)

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14