ПАРТИЗАН СЛАВИО У СУРДУЛИЦИ: Асано и Садик сломили Радник (ВИДЕО)

З. Ћоровић

15. 08. 2020. у 18:30 >> 21:42

РЕЗЕРВИСТИ су покренули "ваљак" у другом полувремену и уз егзекуције Асана и Садика донели му три бода у Сурдулици.

После бледог првог полувремена, Саво Милошевић је пронашао адуте са клупе у Ивановићу и Стојковићу, а они су унели идеје и енергију: Радник - Партизан 0:2 (0:0).

То "друго" лице црно-белих изгледало је много боље, јер је Радник био конкретнији у првих 45 минута.

Домаћин је одлично отворио утакмицу, био опаснији и отреситији у уводним минутима. У 6. минуту Лукић се изборио за позицију и упутио добар ударац који је намучио Поповића. Три везана корнера извео је Радник у том периоду (пет у првих 15 минута) и сваки је донео солидну прилику. Тренер црвно-белих морао је да подигне глас и добро изгрди своје пулене, али ни то није деловало на тим.

Следећа несигурност у дефанзиви гостију, на њихову велику срећу, није кажњена у 14. минуту. Витас је слабо реаговао при испуцавању, Макарић му краде лопту и сам се залеће на гол Партизана. Прилика каква се само пожелети може, нападач Сурдуличана се у мат позицији наместио, шутирао, али га врхунски затвара и чита млади Александар Поповић.

Снажан пљусак сручио се средином првог полувремена, добро је дошао да пробуди црно-беле. Стали су на лопту, почели да граде акције и терају ривала да се више повуче ка свом шеснаестерцу. Међутим, недостајало је праве идеје, оштрине у офанзиви, па је само једна "жабица" Витаса из даљине у 36. минуту подсетила ко је фаворит у овом мечу. У неким моментима чинило се као да госте мрзи што морају да крену у напад. Пред крај првог дела повредио се и пословођа "ваљка" Сејдуба Сума, на старту другог дела заменио га је Ивановић.

Садиков продор по десној страни у 50. минуту наговестио је жешћи Партизан у наставку. Прву праву, стопостотну шансу Партизан је креирао у 57. минуту. Шћекић се одлично убацио, остао очи у очи са голманом домаћих Костићем али није успео да га надмудри. Костић се реванширао Поповићу одличном интервенцијом. Нешто касније, црно-бели су га натерали на капитулацију.

Заблистали су Савини резервисти, Ивановић је украо лопту на средини терена кренуо у контру, па по левој страни избацио Стојковића. Уследио је центаршут, Садик је навукао двојицу чувара и голмана, остао је празан простор за усамљеног Асана који грудима убацује лопту у празну мрежу.

После вођства, Партизан се рамахао, разиграо. Почео је да плете, стиска домаћина са свих страна. У 65. минуту могао је да дотуче ривала, прво Садик главом мучи Костића, на одбитак натрчава Шћекић и од читавог гола погађа блок.

Изабраници Симе Крунића нашли су се у нокдауну, бројни ударци црно-белих наставили су да их погађају у стомак и плексус. Право је чудо како гости нису у 76. минуту дуплирали вођство. У зицер позицији се прво нашао Асано, затим и Садик. Голман Костић опет излази као победник. Ипак, у самом финишу Садик је успео да га савлада и стави тачку на меч.

РАДНИК – ПАРТИЗАН 0:2

СТРЕЛЦИ: Асано у 57. и Садик у 90. минуту. Градски стадион у Сурдулици. Игра се без присуства публике. Судија: Лазар Лукић

РАДНИК: Костић 7 - Ђорђевић 6, Кричак 6, Стевановић 6, Стојановић 6 - Јовић 6, Митошевић 6 - Богдановски 6, Лукић 6,5 (од 72. Даноски -), Спасић 6 - Макарић 6 (од 82. Павлов -).

ПАРТИЗАН: Поповић 7 - Лутовац 6,5, Витас 6, Бањак 6,5, Брежанчић 7 - Здјелар 6,5, Шћекић 7 - Стевановић 6(од 58. Стојковић 7), Сума 6(од 46. Ивановић 7), Асано 7 - Садик 7,5.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Садик (Партизан).

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1. МИНУТ - Утакмица је почела нападом Радника.

4. МИНУТ - Прва прилика за Партизан. Садик је вукао лопту од центра терена, када је дошао до ивице казненог простора шутирао је по земљи, а Костић је врховима прстију успео да избије лопту у корнер, после којег није било опасности по гол домаћина.

5. МИНУТ - Одмах узвраћа Радник. Лукиће је примио лопту на десној страни, направио корак ка средини и са ивице казненог простора гађао супротан угао гола Партизана. Поповић није био најсигурнији, али је успео да сачува своју мрежу тако што је уз помоћ једног дефанзивца црно-белих избио лопту у корнер.

11. МИНУТ - Запретио је Партизан преко Филипа Стевановића. Млади офанзивац је примио лопту по левој страни, ушао је у казнени простор искоса и шутирао у контра угао, али је лопта отишла преко гола.

14. МИНУТ - Најбољу прилику у досадашњем току меча имали су домаћи. Витас је погрешио пред својим казненим простором, његов покушај додавања Макарић је пресекао и кренуо сам ка Поповићу. У висини пенала сустигао га је Бањак, засметао му довољно да истрчали голман црно-белих скрати угао и одбрани покушај нападача Радника.

35. МИНУТ - Сурдулицу је захватило велико невреме, толико да је сигнал ТВ Арене десетак минута био у прекиду. Јак пљусак ствара готово немогуће услове за игру у овом тренутку.

36. МИНУТ - Прети Партизан преко Витаса. Штопер црно-белих је шутирао са преко 20 метара, покушао је да искористи клизав и брз терен, лопта је одскочила пред голманом Радника, који је успео некако да је избије у корнер, који поново није донео ништа избраницима Сава Милошевића.

45. МИНУТ - Играће се два минута надокнаде времена.

Крај првог полувремена.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

46. МИНУТ - Сејдуба Сума, ипак, није могао да настави меч. Везиста Партизана повређен је у финишу првог полувремена у дуелу са Вуком Митошевићем, покушао је да настави сусрет, али је Милошевић у полувремену донео одлуку да га остави у свлачионици и на терен пошаље Ђорђа Ивановића.

52. МИНУТ - Извели су фудбалери Радника два узастопна корнера, али без веће опасности за гол Партизана.

57. МИНУТ - Најбоља прилика за Партизан у досадашњем току меча. Једна дубинска лопта са скоро половине терена прошла је кроз "шуму" ногу фудбалера оба тима, Шћекић се сјајно појавио из другог плана и изашао усамљен пред голмана Радника, који је скратио угао и руком, у паду, успео да одбрани и пошаље лопту у корнер, после којег је Шћекић поново запретио, овога пута главом, али је шутирао поред гола.

58. МИНУТ - Друга измена у Партизану. Денис Стојковић је заменио Филипа Стевановића.

61. МИНУТ - ГОООЛ, ПАРТИЗАН ВОДИ

Тек што је ушао у игру, Денис Стојковић је асистирао Асану за вођство црно-белих у Сурдулици. Ђорђе Ивановић је повукао котрну црно-белих, пред казненим простором послао је лопту на леву страну ка младом Стојковићу који је добро центрирао. На првој стативи је Садик промашио лопту главом, али је она прошла кроз петерац до Јапанца, који се на другој стативи само поклонио и грудима послао лопту у празну мрежу.

63. МИНУТ - Саша Здјелар добија жути картон.

65. МИНУТ - Нова сјајна прилика за Партизан. Поново је Денис Стојковић био у улози асистента, поново је гађао Садика, који је овога пута успео главом да захвати лопту, коју је врховима прстију, пошто се претходно одбила од земље, дохватио Костић. После интервенције голмана Радника, лопта је пала на ногу усамљеном Шћекићу, који је са шет метара покушао да је пласира уз стативу, али је на ,несрећу црно-белих, погодио у ногу једног дефанзива домаћих.

68. МИНУТ - Жути картон добија и Душан Стевановић.

71. МИНУТ - Двострука измена код домаћина. Даноски је заменио Лукића, док је Димиртић ушао уместо Богдановског.

75. МИНУТ - Настаља Партизан да промашује сјајне прилике да преломи меч у своју корист. Овога пута су Садик и Асано по два пута, у истом нападу, са пет-шест метара, покушавали да убаце лопту у гол, али је Костић маестрално два пута (друга два шута изблокирана) интервенисао и сачувао своју мрежу.

82. МИНУТ - Симо Крунић је направио још две промене. Стаменковић је заменио Спасића, док је Павлов ушао у игру уместо Макарића.

87. МИНУТ - Жути картон добија и Лутовац.

88. МИНУТ - Поповић је због одуговлачења добио жути картон.

90. МИНУТ - ГОООЛ, САДИК РЕШАВА МЕЧ

Партизан је коначно преломио Радник, стрелац победоносног гола је Умар Садик. Ђорђе Ивановић је у паду одлично избацио у простор високог нападача Партизана, који се одлично снашао између два дефанзивца домаћих. Није га збунио ни истрчали Костић, који је падом у ноге покушао да омете Садика, али је млади центарфор у маниру искусног стрелца само "боцнуо" лопту за оверу тријумфа у Сурдрулици. Играће се четири минута надоканде времена.

90+1 МИНУТ - Асана мења Милан Смиљанић.

90+3 МИНУТ - Бојан Матић је заменио Умара Садика.

КРАЈ МЕЧА У СУРДУЛИЦИ

САСТАВИ:

РАДНИK: Kостић, Ђорђевић, Kричак, Стевановић, Стојановић, Јовић, Митошевић, Богдановски, Лукић, Спасић, Макарић.

ПАРТИЗАН: Поповић, Лутовац, Витас, Бањак, Брежанчић, Здјелар, Шћекић, Стевановић, Сума, Асано, Садик.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00