ЛИГА ЕВРОПЕ: Интер после 10 година стигао до полуфинала, Јунајтед са пенала сломио Копенхаген

Танјуг/Novosti online

10. 08. 2020. у 23:08 >> 23:52

ИТАЛИЈАНСКИ и енглески клубови прошли даље.

Фудбалери Интера пласирали су се у полуфинале Лиге Европе, пошто су вечерас у четвртфиналу на "неутралном" терену у Диселдорфу савладали Бајер из Леверкузена 2:1 (2:1). Ово је први пут од 2010. године да се италијански тим пласирао међу четири екипе у неком европском такмичењу.

Голове за милански тим постигли су Николо Барела у 15. и Ромелу Лукаку у 21. минуту, док је стрелац за Леверкузен био Кај Хаверц у 25. минуту.

Истовремено, Манчестер Јунајтед и Копенхаген су у Келну играли више од 120 минута. После 90 минута игре није било погодака (0:0). Додуше, гол Гринвуда је поништен због офсајда после гледања видео-технологије, а пре тога је ВАР због офсајда који је претходио фаулу поништио одлуку судије о пеналу за енглески тим.

Међутим, у првом продужетку, тачније у 105. минуту је судија показао на "креч" после сумњиве ситуације у казненом простору Данаца. Бруно Фернандеш је постигао погодак, уједно и гол који је одвео "црвене ђаволе" даље.

И једни и други чекају ривала у полуфиналу. Манчестер ће играти са бољим из меча Вулверхемптон-Севиља, а Интер са победником сусрета Шахтјор-Базел. Оба окршаја су на програму сутра.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17