ФАВОРИТИ СИГУРНИ: Интер победио, Максимовић и Хетефе имају за чим да жале, Јунајтед потврдио пролаз против ЛАСК-а

Бета

05. 08. 2020. у 23:22

ЗАВРШЕНИ мечеви првог дана наставка такмичења у Лиги Европе.

Фудбалери Интера пласирали су се у четврфинале Лиге Европа пошто су вечерас на неутралном терену, у Гелзеркирхену, победили Хетафе да 2:0.

Интер је повео у 33. минуту голом Ромелуа Лукакуа, а победу италијанског тима потврдио је Кристијан Ериксен у 83. минуту.

Хетафе у 75. минуту имао велику шансу да меч уведе у неизвесну завршницу, али Молина није искористио једанаестерац.

Интер ће у четврфиналу играти против победника меча Ренџерс - Бајер Леверкузен. Немачки тим има предност од 3:1 после првог меча.

Пласман у четврфинале вечерас је оверио и Манчестер јунајтед, иако је већ после првог меча и убедљиве победе од 5:0 против ЛАСК-а било јасно да ће у наредну рунду.

Вечерашњи меч на Олд Трафорду завршен је победом Јунајтеда од 2:1.

ЛАСК је повео у 55. минуту голом Филипа Визингера, а само два минута касније изједначио је Џеси Лингард. Коначан резултат поставио је Ентони Марсијал у 88. минуту. Асистент код оба поготка Јунајтеда био је Хуан Мата.

Противник Јунајтеда у борби за полуфинале Лиге Европа биће Копенхаген који је раније данас елиминисао Башакшехир.