РЕКОРД "ТОБЏИЈА" У ФА КУПУ: Обамејанг са два гола срушио Челси и донео пехар Арсеналу

Бета

01. 08. 2020. у 21:06

ФУДБАЛЕРИ Арсенала освојили су ФА куп, пошто су вечерас у финалу на Вемблију победили Челси са 2:1.

РЕКОРД ТОБЏИЈА У ФА КУПУ: Обамејанг са два гола срушио Челси и донео пехар Арсеналу

Ово је рекорди 14. трофеј Арсенала у ФА купу.

Арсенал је, такође, овом победом изборио учешће у Лиги Европе наредне сезоне пошто је такмичење у Премијер лиги завршио тек на осмом месту.

Челси је повео већ у петом минуту голом Кристијана Пулушића на асистенцију Оливијеа Жируа, али је Арсенал у наставку стигао до преокрета и победе головима Пјер Емерика Обамејанга.

Обамејанг је прво у 28. минуту изједначио голом са пенала, пошто га је претходно у казненом простору срушио Сесар Аспиликуета, да би тријумф свом тиму донео у 67. минуту после асистенције Николе Пепеа.

Челси је меч завршио са играчем мање на терену пошто је Матео Ковачић у 75. минуту добио други жути картон.

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44