БЛИНКЕН У ПОСЕТИ САУДИЈСКОЈ АРАБИЈИ, ЈОРДАНУ И ИЗРАЕЛУ: Разлог доласка напори о прекиду ватре у Појасу Газе
АМЕРИЧКИ државни секретар Ентони Блинкен стигао је у Ријад у оквиру посете региону.
FOTO: AP/Tanjug
Блинкен ће од данас до среде бити у посети Саудијској Арабији, Јордану и Израелу, најављено је из Стејт департмента.
Kако је истакнуто, разговараће о текућим напорима да се постигне прекид ватре у Гази који осигурава ослобађање талаца.
Додаје се да ће разговарати и о повећању хуманитарне помоћи која се испоручује Гази.
- Секретар ће такође нагласити важност спречавања ширења сукоба и разговарати о текућим напорима за постизање трајног мира и безбедности у региону - поручују из Стејт департмента.
(US Department of State)
БОНУС ВИДЕО: ИЗРАЕЛСКИ НАПАД - Војска гађала више локација у јужном Либану
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)