РЕКОРД "ТОБЏИЈА" У ФА КУПУ: Обамејанг са два гола срушио Челси и донео пехар Арсеналу

Бета

01. 08. 2020. у 21:06

ФУДБАЛЕРИ Арсенала освојили су ФА куп, пошто су вечерас у финалу на Вемблију победили Челси са 2:1.

РЕКОРД ТОБЏИЈА У ФА КУПУ: Обамејанг са два гола срушио Челси и донео пехар Арсеналу

Ово је рекорди 14. трофеј Арсенала у ФА купу.

Арсенал је, такође, овом победом изборио учешће у Лиги Европе наредне сезоне пошто је такмичење у Премијер лиги завршио тек на осмом месту.

Челси је повео већ у петом минуту голом Кристијана Пулушића на асистенцију Оливијеа Жируа, али је Арсенал у наставку стигао до преокрета и победе головима Пјер Емерика Обамејанга.

Обамејанг је прво у 28. минуту изједначио голом са пенала, пошто га је претходно у казненом простору срушио Сесар Аспиликуета, да би тријумф свом тиму донео у 67. минуту после асистенције Николе Пепеа.

Челси је меч завршио са играчем мање на терену пошто је Матео Ковачић у 75. минуту добио други жути картон.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17