ТРИ ГОЛА ЗА ТРИ БОДА: Мајсторије Катаија и Вулића, Спиридоновић стрелац на дебију

Novosti online/З. Ћоровић

01. 08. 2020. у 19:28 >> 21:31

ШАМПИОН је нову сезону отворио лаким и брзим тријумфом.

Требало је пет минута црвено-белима да демонстрирају велику разлику у класи, постигну два брза гола и после тога са пола гаса приведу утакмицу крају: Црвена звезда - Нови Пазар 3:0 (2:0).

Колико ће луцидност Александра Катаија бити од помоћи у разбијању противничких бункера, видело се у 8. минуту. Звездин повратник је мајсторски, кроз ноге протурио лопту свом чувару и онда на тацни послужио Спиридоновића да неометан, са петерца затресе мрежу - 1:0. Био је ово трећи узастопни погодак Спиридоновића, претходна два пута био је стрелац на припремним утакмицама. Чињеница да је био стартер на овом мечу говори да се одлично снашао откако је стигао из Пољске.

СПЕЦ.

СВЕ утакмице Суперлиге почеле су минутом ћутања за недавно преминуле Владимира Булатовића, директора Суперлиге Србије и Илију Петковића, прослављеног тренера и играча.

Није се дуго чекало на други погодак, за њега је најзаслужнији Португалац Томане, јер се провукао између двојице ривала и изнудио пенал. Са беле тачке погодио је Мирко Иванић и чинило се тада да госте чека права катастрофа.

Међутим, Пазарци су збили редове, чак и узвратили одличном контром у 19. минуту. Томић се нашао сам испред Борјана и погодио стативу.

После тога, утамица се умртвила, све до 81. минута, када је резервиста Вулић испалио "лепотана" из слободног ударца. Са двадесетак метара "кифла" је завршила у ракљама. Кренуо је домаћин и по четврти погодак, опорављени Бен је имао одличну шансу, али овога пута није погодио.

Тренер црвено-белих Дејан Станковић је на полувремену извео ровитог Катаија, доста је комбиновао. Штоперски тандем чинили су Панков и млади Ераковић, други бонус играч (испод 21 године) био је Николић. Саного је први пут одиграо сат времена у првом тиму.

- Ову утакмицу смо искористили као да смо у фази припрема. Задовољили смо се после брзог вођства и стали. Задовољан сам, сигурно ће из утакмице у утакмицу бити све боље - рекао је Дејан Станковић.

Ц. ЗВЕЗДА - НОВИ ПАЗАР 3:0 (2:0)

СТРЕЛЦИ: Спиридоновић у 8, Иванић у 13. (из једанаестерца), Вулић у 81. Стадион: "Рајко Митић". Играно без публике. Судија: Бојан Николић 7.
Ц. ЗВЕЗДА: Борјан - - Гајић 7 (од 75. Гобељић -), Панков 7, Ераковић 7, Родић 7 - Саного 7 (од 66. Јовичић 7), Иванић (од 66. Бен 7), Николић 7 - Спиридоновић 7, Катаи 7,5 (од 46. Вулић 7) - Томане 7 (од 75. Вукановић -).
НОВИ ПАЗАР: Дробњак 6, Вукајловић 5,5, Курдић 5,5, Делимеђац 5 (од 67. Влајковић 5,5), Маринковић 6, Томић 6,5 (од 81. Перић -), Недељковић 6, Кецап 6 (од 67. Дацић - (од 33. Драгутиновић 5,5), Ресић 5(од 46. Хаџибулић 6), Ковачевић 6.
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Александар Катаи (Ц. звезда).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

По једна промена на обе стране. Вулић је заменио Катаија, а Хаџибулић Ресића на другој страни.

И у наставку Звезда има посед лопте и у потпуности контролише дешавања на терену. Темпо је значајно опао у наставку.

Опробао се и Иванић из нешто веће удаљености, лопта је завршила поред стативе. Покушао је и Вулић, поред гола.

Дупла промена Станковића, ушли су Бен и Јовичић уместо Иванића и Санога. Исто се догодило на другој страни недуго затим. Уместо Кецапа и Делимеђеца ушли су Курти и Влајковић.

Углавном се црвено-бели одлучују на покушаје ван 16 метара. Спиридоновић је шутирао, Дробњак успео да одбрани, после корнера није било опасности. Опаснија Звезда у претходних неколико минута. Грешка одбране, Вулића је изблокирао Рајковић, Гајић је шутирао далеко преко гола из одбитка.

Нове измене. Вукановић и Гобељић мењају Томанеа и Гајића. Влајковић у покушај уда избаци лопту погађа Родића у главу. Судија одмах прекида меч, лекарска екипа је ушла на терен, али се дефанзивац црвено-белих убрзо придигао.

ГООООЛ - Милош Вулић ставља тачку. Одлично изведен слободан ударац са ивице казненог простора. Голман је остао "укопан".

Бен је потом могао да постигне нови погодак. Изашао је сам пред голмана, Дробњак је изашао и добро интервенисао.

Крај, Звезда је славила са 3:0.

САСТАВИ:

ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић, Ераковић, Панков, Родић - Саного - Спиридоновић, Иванић, Николић, Катаи - Томане
НОВИ ПАЗАР: Дробњак - Маринковић, Ковачевић, Курдић, Делимеђац - Недељковић, Дацић, Томић, Вукајловић - Кецап, Ресић

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмица је почела.

ГООООЛ - Мајсторија Катаија. Сјајна финта, кроз ноге је протурио лопту Маринковићу и оставио за Спиридновића коме није било тешко да са неколико метара постигне погодак.

Не одустаје Звзеда после поготка. Настављају се напади домаћег тима.

ПЕНАЛ  - Гужва у казненом простору, Томане се ибзорио за лопту, тражио позицију за шут између двојице играча, Курдић га је фаулирао, судија Николић је показао на "креч".

ГООООЛ - Мирко Иванић је преузео одговорност. Играч који је "осмицу" предао Канги, је са "четворком" на дресу послао лопту у једну, голмана у другу страну за 2:0.

Лопта је углавном у поседу играча у црвено-белим дресовима који диктирају темпо игре. Могли су гости да смање заостатак. Томић се одлично убацио испред штопера противника, нашао простор за шут, погодио је стативу.

Сјајан пас у простор Николића, Иванић је застао, мислећи да је у офсајду, заставица је остала спуштена, довољно времена за голмана Дробњака да изађе и спречи погодак. Катаи је затим покушао главом, поред гола.

Добро изведен корнер Спиридоновића, Саного је покушао да изненади голмана ударцем из прве и то спољном. Лопта је завршила тик поред стативе.

Промена код гостију већ у 33. минуту, Драгутиновић је ушао уместо Дацића који је врло бурно реаговао на клупи због тога.

Катаију се баш игра фудбал. Покушао је волејем из прве, Дробњак је одбио лопту до Иванића који није успео да упосли Томанеа. Ераковић се опробао из корнера, преко гола.

Како изгледа прво полувреме можда најбоље осликава посед лопте. Подаци кажу да је лопта у ногама домаћих играча 70 одсто времена, наспрам 30 одсто код гостију.

То је то за првих 45 минута. Звезда има два гола предности.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39