ЗВЕЗДИНА ТУЖНА НОЋ: Сент Гален губи титулу, а црвено-бели место носиоца у трећем колу квалификација за Лигу шампиона

23. 07. 2020. у 09:44

СЕНТ Гален је изгубио трку за шампионску титулу у Швајцарској.

После тешког пораза од Базела код куће резултатом 5:0, пружили су прилику лидеру Јанг Бојсу да у четвртак вече побегне чак пет бодова на три кола до краја.

То практично значи да Црвеној звезди и дефинитивно пропада то потенцијално место носиоца у 3. колу квалификација за шта им је,потребно да Сент Гален узме титулу.

Све остало иде у корист Партизану који се нада месту носиоца у квалификацијама за Лигу Европе.

Сент Гален је дерби изгубио практично у 5. минуту када су гости водили већ са 2:0. Адеми је био стрелац у 4. минуту, а Кампо је повисио резултат 60 секунди касније.

Адеми је у 58. ставио тачку на овај тријумф, да би Стокеру у 84. и Ван Волсфинген у 88. нанели тежак пораз домаћем тиму.