ЧЕЛСИ У ФИНАЛУ ФА КУПА: "Плавци" држали час фудбала Јунајтеду

Бета

19. 07. 2020. у 21:32

ФУДБАЛЕРИ Челсија пласирали су се вечерас у финале ФА купа пошто су на Вемблију у Лондону победили Манчестер јунајтед са 3:1.

ЧЕЛСИ У ФИНАЛУ ФА КУПА: Плавци држали час фудбала Јунајтеду

Пред празним Вемблијем лондонска екипа је била боља током целе утакмице и заслужено се пласирала у финале. Челси је повео у 11. минуту надокнаде првог полувремена голом Оливијеа Жируа, након што му је Сезар Аспиликуета искоса са десне стране послао лопту пред гол, а голман Јунајтеда несигурно интервенисао.

Предност је удвостручио Мејсон Маунт у 46. минуту, када је шутнуо са око 25 метара, а Де Хеа је поново лоше интервенисао.

Стрелац за Челси био је и капитен Јунајтеда Хари Мегвајер који је постигао аутогол у 74. минуту.

Гол за манчестерску екипу постигао је Бруно Фернандеш из пенала у 86. минуту. Он је сачекао да голман Вили Кабаљеро крене, па је лопту послао у супротну страну. Пенал је досуђен после старта Калума Хадсона Одоја над Ентонијем Марсијалом.

Јунајтед је вечерас прекинуо низ од 19 утакмица без пораза у свим такмичењима.

Фудбалер Јунајтеда Ерик Баји је крајем првог полувремена на носилима изнет са терена носећи маску за кисеоник, након што је у два наврата добио ударац у главу. Прво се сударио са играчем Челсија Куртом Зумом, али се после указане помоћи вратио на терен.

Он је затим добио јак ударац од саиграча Мегвајера, након што су обојица скочили у борби за лопту са Жируом. Баји је устао после тога, али је ипак отишао до аут линије где су га сместили на носила и дали му кисеоник.

Челси ће у финалу 1. августа на Вемблију играти против Арсенала.

Арсенал је у суботу у полуфиналу победио Манчестер сити са 2:0.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45