НЕЋЕ ДОБИТИ НОВУ ШАНСУ: Ширле напустио Дортмунд
Фудбалски клуб Борусија Дортмунд и играч Андре Ширле споразумно су раскинули уговор, годину дана пре истека, саопштио је данас тај бундеслигаш.
Фото: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL
Ширле (29) је последњи пут играо за Дортмунд у мају 2018. године, а затим је отишао на позајмице у Фулам и Спартак из Москве.
- Био је то период са успонима и падовима, али и са многим драгоценим искуствима на спортском и посебно на личном нивоу - навео је Ширле у саопштењу на клупском сајту.
Он је постигао само један гол у руској лиги и пропустио је све утакмице Спартака почетком године због повреде зглоба. Није се вратио у тим када је руска лига настављена прошлог месеца после паузе због пандемије корона вируса.
Каријеру је почео у Мајнцу 2009. године, а играо је за Бајер Леверкузен, Челси и Волфсбург, одакле је 2016. године прешао у Дортмунд.
За репрезентацију Немачке одиграо је 57 утакмица и постигао 22 гола и освојио Светско првенство 2014. године.
Препоручујемо
КАКАВ МЕЧ У МИЛАНУ: Интер и Наполи поделили бодове, "нероазури" чувају прво место
11. 01. 2026. у 23:03
ПАРТИЗАН СЛАВИО У ЦРНОЈ ГОРИ! Црно-бели бољи од Студентског центра у 14. колу АБА лиге
11. 01. 2026. у 22:20
СПЕКТАКЛ! ЕЛ КЛАСИКО ЗА ТРОФЕЈ! Барса силовита, Реал рањив – ко диже Суперкуп у Џеди?
БАРСЕЛОНА и Реал Мадрид састају се у финалу Суперкупа Шпаније у недељу увече (20.00), у новом издању Ел Класика који директно одлучује о трофеју као и прошле године када је убедљиво славила Барса (5:2).
11. 01. 2026. у 07:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)